Wpis z mikrobloga

Hej!

Mam pytanie, nigdy w zyciu nie mialem rekrutacji 100% po angielsku, tylko jakies tam pytania w celu sprawdzenia, czy umiem w ogole sie dogadac, ale w pon mam spotkanie z gosciem z Chicago i w sumie nie wiem, jak to dziala w Stanach.

Moje pytanie jest - jesli zadane zostanie pytanie "Tell me about yourself" - wiem, co powiedziec i jak sie zachowac, ale powininenem sie skupic dosc dokladnie na powiedzmy moich ostatnich 2-3 firmach i wymienic, za co bylem odpowiedzialny i co robilem, czy po prostu "w 2014 pracowalem tu i tu na takim stanowisku, potem zmieinlem robote na taka i taka, gdzie bylem na takim stanowisku..." czy moze skupic sie bardziej na tym i po tym, jak powiem, ze gdzies pracowalem to wymienic, za co bylem odpowiedzialny, dlaczego i jak - co zajmie zdecydowanie dluzej :D

Nie wiem, jak bedize lepipej, nie ukrywam, ze chcialbym przejsc pozytywnie etap rozmowy z rekruterem i pogadac juz sensownie z kims techincznym w drugim etapie, dlatego zalezy mi, zeby wypasc dobrze :D

Aaaaa - praca w IT jak cos :D No i nie, nie #programista15k

#rekrutacja #pracbaza #pracawit
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziend0bry: a po co wkładać 2014 w wypowiedź, co kogo obchodzi jakie miałeś stanowisko.

Ich obchodzi jaki jesteś dobry i czy potrafisz to czego oni potrzebują. Powiedz nad czym pracowałeś i co udało się osiągnąć
Z pytań przygotuj sobie takie opowiastki
Jak sobie poradziłeś z trudną sytuacja, z czego najbardziej jesteś dumny. Co robisz gdy ktoś każde coś zrobić a Ty się z tym nie zgadzasz itp
@dziend0bry: raczej będą pytali jakim jesteś człowiekiem, co Cię denerwuje czego nie lubisz w pracy, jak rozwiązujesz konflikty w pracy itd. Ofc poza częścią techniczna
@dziend0bry: Jak to rozmowa z rekruterem to skup się na technologiach których używałeś i skrótowo za co byłeś odpowiedzialny. On tylko sonduje czy się nadajesz do firmy mniej-więcej i czy jest sens zapraszać Cię na rozmowę. Jak będzie chciał wiedzieć coś więcej niż powiedziałeś to dopyta.

Na późniejszym etapie będziesz miał "behavioral interview", poczytaj jakie są przykładowe pytania na takiej rozmowie i się dobrze z tego przygotuj, bo to standard w