Wpis z mikrobloga

@majorski: Tez mam i tez kupiłem pod wpływem impulsu XD nie była to najlepsza z moich życiowych decyzji, ale osiągi i komfort myśle, ze rekompensują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bronxxx: Pamiętam Omegi, Alfy i większość innych wrzucanych tu aut z polskich drog, ale powiedzenie że 'mialy piękną bryłę i duszę a dzisiejsze auta tego nie mają' to jedno wielkie xD. Każdy ma prawo do nostalgii i wspomnienia z dzieciństwa wydają nam się piękne, ale porównaj to co wrzuciłeś do jakiegoś pierwszego z brzegu BMW M4 (nie jestem fanem marki) i powiedz że naprawdę wierzysz, że ta Omega miała piękną bryłę
@pico: wspomniana „dusza” to nic innego jak emocje które te samochody w nas wywołują. Większości te emocje są spowodowane wspomnieniami: albo z konkretnymi egzemplarzami danych modeli ale najczęściej z wydarzeniami z tamtych czasów jakoś luźno powiązanymi z naszym życiem. Ja wrzuciłem Safrane Biturbo które widziałem zaledwie raz w życiu na własne oczy. Ale mimo tego mam do niego ogromny sentyment. Wynika on z tego że mój ojciec miał dwa Renault -
@Mithrindil: Pełna zgoda, mam to samo ale daleko mi do pisania że 'dzisiejsze auta tego nie mają'. Po co pisać takie głupoty? Produkuje się coraz piękniejsze samochody, oczywiście nie wszystkie, ale odroznijmy sentyment od obiektywnej oceny urody.
@pico: Może chodzi o to ze dzisiejsze auta tego nie mają bo nikt jeszcze nie zdążył zarejestrować sobie żadnych wspomnień z nimi związanych? Ja się zgadzam że dzisiejsze samochody są ładniejsze (oczywiście nie wszystkie) i pod względem samej urody faktycznie trudno porównywać stare dk nowych. Ale już np. fakt że w zwykłym rodzinnym liftbacku klasy średniej czyli we wspomnianej Lagunie można było mieć dwustukonne trzylitrowe V6 to jest coś co już