Wpis z mikrobloga

@E_L_: z tego co ja się orientowałem to w naszych warunkach będzie dobrze jak z 2kW uzyskasz 500W przy dobrym wietrze. Co i tak może być sensowne w pewnych przypadkach, co chesz robić z tym prądem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@E_L_: Ja też planuje postawić. Chodzi o taki wiatrak który da średnio przynajmniej 200-300W przez całą dobę (może nawet 4-5kW mocy nominalnej). Tylko ja trochę boję się na kominie i chciałbym to wpiąć w ekosystem Froniusa, więc chyba musi być przez dodatkowy hybrydowy falownik.

Chodzi o pokrycie zużycia stałego w domu. Na razie nie pilne ale tak do 2035 chciałbym żeby powstało;)
jeśli dojdzie do montażu to chciałbym zamontować to na kominie


@E_L_: To musisz mieć duży komin :)

P.S. - nie, generalnie nie wpina się tego BEZPOŚREDNIO "w instalację fotowoltaiczną" bo PV to niemal źródło napięciowe (czyli o prawie stałym napięciu jak produkuje) a wiatrak ma charakterystykę liniową i dużo większą zmienność parametrów - zależną i od wiatru i od obciążenia. Natomiast buforowo można ładować z niego akumulatory i z tego korzystać.
@E_L_: Właśnie skończyłem wstępną analizę produkcji z wiatraka "2kW" - na podstawie fizynie zmierzonych wiatrów (i porównania z danymi wygenerowanymi teoretycznie) w moim konkretnym miejscu (gdzie mam średni ZMIERZONY wiatr 4.0 m/s na ~6m - zachodnie wybrzeże Irlandii). Maksymalnie osiągalna produkcja przy świetnym wiatraku to ~2.4MWh rocznie - zakładając idealnie działający system ładowania/falowników/przekazu do sieci. Jak dobrze pójdzie to w najbliższych dniach wrzucę na YT jak liczyłem i jak to zrobić