Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki jakie auto byście polecali z segmentu D do 8k? Nie szukam idealnego stanu, tylko takiego, aby trochę pojeździł i nie był drogi w eksploatacji.
Z wymaganej specyfikacji to aby silnik tolerował LPG.

Z tych co na szybko upatrzyłem to Hyundai Sonata IV, Rover 75, Opel Omega i Honda Accord VI.

Jak posiadacie te samochody to z chęcią wysłucham opinii o nich, albo z chęcią wysłucham innych propozycji.

#samochody #motoryzacja #rover #hyundai
  • 19
@EagleOfFreedom: Rover i Omega to segment E, pierwszy ma w ciul drogie części, a drugi to cóż, jak znajdziesz w stanie do jazdy to gratuluję. Z tych brałbym Accorda lub Sonatę - oba powinny być trwałe, ale też będą gnić. A z innych propozycji to tak zarzucę francuzem - 406/407/ C5 1 generacji?
@EagleOfFreedom: ciężko będzie znaleźć omegę która ma całe progi i nie przełamie się na pół w losowym momencie.
Jak szukałem niedawno gruza w podobnym budżecie to zastanawiałem się nad Accordem, mondeo i 406 o którym wspomina ktoś wyżej. Jednak rozum poszedł w odstawkę i wybrałem a6c5. Bo trafiła się znośna sztuka z quattro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yazir: i jak się ta audi sprawuję?
Mój brat ma 406, a nie chcę mieć takiego samego samochodu jak on, bo by było trochę nudno ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlatego raczej będę celował w Accorda.
@EagleOfFreedom: zrobiłem jakieś 2k km jak na ten moment bez problemów, tylko mogło by trochę mniej palic.
Po zakupie podstawowy serwis, sprawdzenie silnika. Parę pierdół do zrobienia jest (cieknący zbiornik płynu do spryskiwaczy, tylne szyby otwierają się tylko z panelu kierowcy, gówno ledy z podświetlenia wnętrza do wywalenia, podsufitka do podklejenia, ale liczyłem się z tym i w wolnych chwilach dłubie.
Hyundai Sonata IV


@EagleOfFreedom: 2 ogłoszenia na olx (filtry: pb, pb+lpg, nieuszkodzony, do 8k), powodzenia w szukaniu

Rover 75


beznadziejnie drogi w utrzymaniu jeśli nie ma większości czasu stać zepsuty, marny do gazu bo jakość uszczelek pod głowicą w roverowskim k-series jest wręcz legendarna

Opel Omega


mocno gniły i były popularnym sebowozem więc jest ich mało ale przynajmniej są tanie w utrzymaniu, silniki się elegancko gazują i mają napęd na tył
@Pangia Sonaty oglądam od dłuższego czasu i wiem, że da się kupić za 8k jeżdżąca z gazem tylko trzeba być cierpliwym.

Rover 75 już wykreślony, dzięki właśnie temu postowi się dowiedziałem, że to zły typ.

Omegi są zajebiste, też da się kupić zwłaszcza do 8k tylko gniją, a po za tym zajebiste autka, a w 2.0 8v niezniszczalne :D

No z Accordami to już poleciałeś, też mam samochód, który gnije ale tylko
w 2.0 8v niezniszczalne


@EagleOfFreedom: no i też w #!$%@? nudne, omega jest dość ciężka mimo wszystko a 116 koni w takiej budzie cudów nie robi
w 1.8t turbo to będą niemal dosłownie grosze, to nie diesel z 2015+ roku żeby regeneracja miała iść w tysiące, zresztą to stary benzyniak i dopóki ktoś tam dbał o olej to turbina robi kilkaset tysięcy kilometrów bez zająknięcia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pangia: za to Passat ze swoją stylistyką to już nudny nie jest xD? Ja wiem, że koszta eksploatacji tego samochodu nie są jakieś mega wysokie, ale wymiana/regeneracja turbiny dalej swoje kosztuje, a nie sądzę aby każdy egzemplarz miał to zrobione.