Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu wybieramy się z różową do Włoch, a konkretnie #wenecja i #mediolan. Plan podróży wygląda tak, że przylatujemy o 12 w środę do Treviso, cały czwartek na Wenecję, w piątek jedziemy pociągiem do Mediolanu, tam mamy resztę dnia i sobotę, a w niedzielę o 21:30 wylot z Bergamo. I mam kilka pytań, które być może Mirko pomoże mi rozwiązać

1. Jakie miejsca są według Was konieczne do zobaczenia w Wenecji? (no może poza oczywistościami jak plac i bazylika św Marka, Murano i Burano, pałac Dożów czy mosty)
2. Jak wyżej tylko w Mediolanie (poza katedrą Duomo czy Santa Maria della Grazie)
3. Pytanie do Mirków z tagów #acmilan i #intermediolan czy warto zajrzeć na San Siro i jeśli tak, to czy raczej stadion czy muzea?
4. Czy warto poświęcić niedzielę na wypad nad Como i potem przejazd i szybkie zwiedzanie Bergamo. Jeśli tak, to lepiej jechać do Como czy Lecco i co warto zobaczyć w Bergamo?
5. Plus będę wdzięczny za wszelkie protipy dla osób będących pierwszy raz we Włoszech.
#podroze #pytanie #pytaniedoeksperta #wlochy
Pobierz OdmieniecGerwant - W tym tygodniu wybieramy się z różową do Włoch, a konkretnie #wene...
źródło: comment_1673280744qW2dSBWcPqGSH1yv6DaWzM.jpg
  • 14
@OdmieniecGerwant:

Odnośnie Mediolanu to nie chciałbym wyjść na ignoranta, bo może komuś się tam podobało i może polecić coś ciekawego, ale moim zdaniem jak oblecisz na szybkości Duomo di Milano oraz cały plac i galerię obok to w gruncie rzeczy Ci wystarczy. Czas może faktycznie warto wypełnić San Siro, choć się nie znam i nie wiem co tam mają ciekawego.

Dość powszechną opinią jest że lepiej mniej czasu spędzić w Mediolanie
1. Jakie miejsca są według Was konieczne do zobaczenia w Wenecji? (no może poza oczywistościami jak plac i bazylika św Marka, Murano i Burano, pałac Dożów czy mosty)


@OdmieniecGerwant: Na zwiedzanie Burano bym nie liczył, samo vaporetto w dwie strony to będą jakieś 2 godziny (jeżeli dobrze traficie), a macie jeszcze transport z/do Trevisio. Przy moście Rialto jest punkt widokowy w Fondaco dei Tedeschi. Ja bym jeszcze zahaczył o Scala Contarini
@OdmieniecGerwant: San Siro - zależy czy chociaż trochę interesujecie się piłką. Sama architektura stadionu robi wielkie wrażenie, ale to w sumie wystarczy zobaczyć z zewnątrz. W środku cudów nie ma. Natomiast co innego dla kibica, bo to po prostu legendarny stadion.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to polecam muzeum AC Milan (Casa Milan przy Via Aldo Rossi), ale to też raczej dla ludzi chociaż trochę zainteresowanych piłką.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@OdmieniecGerwant: sam San Siro jeśli nie jesteś fanem piłki nożne, nie warto. Lepiej udać się do Muzeum Milanu bądź Interu. Ja zakochany jeszcze jestem w Castello Sforzesco. Polecam również muzeum nauki i techniki. Świetnie się tam bawiłem. Co do planowania, ja na twoim miejscu ogarnął bym Mediolan-> lecco-> Bergamo. A i najważniejsze co warto obejrzeć to la scala w Mediolanie. Zrobiło na mnie większe wrażenie niż Duomo
Plus będę wdzięczny za wszelkie protipy dla osób będących pierwszy raz we Włoszech.


@OdmieniecGerwant: zapoznaj sie z terminem "coperto"; pamiętaj, że włosi mają na wiele rzeczy wyjeb*ne zwłaszcza na turystów i dużo moze nie wyjść bo coś nie przyjechało/nie dało się wejść itp.,

Castello Sforzesco

takkkk! mega polecam, chocby wejść na teren albo przejść dookoła, pięknie tam jest.

Poza tym jak wybieracie się na dach katedry (A WARTO) to dopłaćcie za
@ppanicz: postanowiliśmy, że pół piątku i sobotę spędzimy na zwiedzaniu Mediolanu, a w niedzielę rano pojedziemy do Como albo Lecco, spędzimy kilka godzin i ruszymy do Bergamo. Pytanie tylko czy bardzo dużym utrudnieniem będzie jedna walizka na kółkach? Czytałem coś o tych godzinach, ale też nie pamiętam nazwy, doczytam.

@ksab: coś tam czytaliśmy, ale zawsze props za artykuły. Planowaliśmy w środę przyjechać z Treviso, trochę połazić i pozwiedzać, a w
@OdmieniecGerwant: Mojej żonie San Siro bardzo się podobało ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ja byłem zachwycony ze względu na historię. Usiąść w szatni Milanu, tam gdzie przebywało tyłu legendarnych piłkarzy, wyjść na trybuny, coś pięknego. Ale obiektywnie, stadion jest stary i wizualnie największe wrażenie robi z zewnątrz. Tak że Wasza decyzja.

Ja bym pewnie wszedł, bo to jego ostatnie lata w czynnej eksploatacji i nie wiadomo co będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OdmieniecGerwant: my ruszyliśmy z Bellagio do Menaggio i stamtąd do Varenny. W Varennie masz np. Wille Monastero bardzo (moim zdaniem) wartą obejrzenia. Późnym latem bylo to magiczne miejsce. Ogólnie trzeba zobaczyć samo jezioro, widok dookola :) np. kupcie sobie jakieś sniadanie/lunch w piekarni i zjedzcie na zejściu do jeziora.

muzeum historii naturalnej

Bardziej polecam Pinakoteka Brera jesli lubicie sztukę.
Pobierz jatylkozapytac - @OdmieniecGerwant: my ruszyliśmy z Bellagio do Menaggio i stamtąd do...
źródło: comment_1673302122fWorW9Bcxyw0j0UFx5i9E2.jpg
@jamtojest2 właśnie ja chciałbym zobaczyć ze względu na historię i na to, że niedługo może nie być takiej szansy. Ile czasu zajmuje mniej więcej zwiedzanie?

@jatylkozapytac a jak stamtąd jest z transportem do Bergamo i czasu warto założyć na zwiedzanie? Wiem, że pewnie ciężko to ocenić, ale pytanie czy warto pojechać na przykład na 6 godzin?
@OdmieniecGerwant: tak, w 6h zdązycie zobaczyc ville i przeplynąc sie tramwajem wodnym. My bylismy 3 dni, ale 2 relaks na plazy, a 1 zwiedzanie i od 9 do 18, wraz z postojem w kanjpce na obiad, zwiedziliśmy wolnym tempem 3 miasta (bellagio, varenna, menaggio). O Bergamo nic nie wiem, bo pozniej jechalismy przez Conzonno do Mediolanu i dalej do Genuy, Nicei, Monako i lazurowym wybrzezem do samego St Tropez. Na pewno
Ile czasu zajmuje mniej więcej zwiedzanie?


@OdmieniecGerwant: Nie pamiętam dokładnie. Ja tam byłem jak jeszcze na stadionie było muzeum Milanu, więc zajmowało to dłużej. Sądzę że wtedy ze 3 godziny, teraz pewnie połowa tego czasu.
@OdmieniecGerwant:

przepłynąć się albo wzdłuż całego Wielkiego Kanału albo przez jakiś najciekawszy kawałek

Jak najbardziej warto

Pytanie tylko ile mniej więcej może zająć zwiedzanie wysp.

Czystego szwendania się wyjdzie pewnie 1,5-2 h na Murano i 1 h na Burano. Dolicz do tego pewnie jakieś sklepy, etc.
@OdmieniecGerwant: murano, burano odpuść sobie bo nie starczy Ci czasu. Bazylika Św. Marka jeżeli chcesz wejść to polecam z samego rana, w sezonie kolejki są ogromne (nie wiem jak teraz)
Punkt widokowy Fondaco dei Tedeschi, bezpłatny
Libreria acqua alta
Jak Ci szkoda 60 euro na gondole, to masz biedo wersje gondoli w postaci przeprawy z jednego brzegu granda candale na drugi za jakieś 2 euro
Chodząc po mieście nie sugeruj się