Wpis z mikrobloga

#domeny #grafika #pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #nask

Witajcie mam problem, zleciłem transfer domeny około 6 godzin przed jej wygaśnięciem z godaddy do gnum. Nie dostałem w tym czasie żadnego linku z DNS potwierdzającego przeniesienie - tylko i wyłącznie informacje o nowym operatorze. Niestety transfer nie został zatwierdzony i teraz godaddy żąda ode mnie około 410zł opłaty "umorzeniowej" za przywrócenie domeny..

Ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Pisałem z nimi ale twierdzą ,że to legalna opłata - zaś na infolinii DNS stwierdzili że mogę złożyć na nich skargę. Udało komuś się kiedyś przywrócić domenę bez tych haraczy operatora?
  • 7
  • Odpowiedz
@jbiccc: Pewnie domena z jakąś rzadką końcówką?
Bo jak patrzę u swojego rejestratora (polskiego), to za przywrócenie peelki tylko +10 zł, ale jeśli jakieś mało popularna końcówka typu np. .world to też +340 zł
Także wychodzi na to, że takie praktyki wszędzie i niekoniecznie zależne jest to od NASK, bo oni tylko obsługują tylko domeny .pl
  • Odpowiedz
@jbiccc: O kurde to rzeczywiście dymają, może to dlatego że to amerykańska firma i dla niej to taki koszt .pl. W mojej jak patrzę przywrócenie amerykańskiego .com to +340 zł, więc może tak to działa.
  • Odpowiedz
@jbiccc: Jak to domena .pl i masz kod AuthInfo to zapraszam do nas.
Wykonamy transfer domeny z odnowieniem w cenie koszt odnowienia + 10%.
Sprawdź jedynie u rejestratora jaki masz adres mailowy abonenta bo na niego trafia link, na który trzeba kliknąć, aby potwierdzić transfer.
  • Odpowiedz
@sohost: orientujecie sie czy jezeli zostal wygenerowany authcode przed wygaśnięciem i byla podjeta proba przeniesienia ktora wlasnie nie doszla do skutku - to czy trzeba generować nowy?
  • Odpowiedz