Wpis z mikrobloga

Czy możecie mi polecić stacje narciarskie w Alpach? Najlepiej:
- w Austrii, a przynajmniej w zasięgu samochodu z południa Polski
- raczej z tych większych i ciekawszych
- żeby była trasa dla absolutnych początkujących, ale żeby zaawansowany narciarz też się nie nudził
- żeby były gwarantowane (wiem ( ͡ ͜ʖ ͡)) warunki do połowy marca
- żeby było coś "nienarciarskiego" do odwiedzenia w okolicy - powiedzmy do 150km
#narty #alpy #austria #pytanie
  • 9
@cochese: a większy to dla Ciebie jaki? w pobliżu Innsbrucka masz Axamer Lizum, Schlick, Kuehtai, Stubai - każdy z nich jest godny uwagi.
Jak chcesz większy ośrodek to najbliżej Polski masz Schladming wraz z okolicznymi górkami, choć jest położony dość nisko i w połowie marca może być loteria. A jak chcesz duży i imponujący to Ischgl - tam warun na pewno będzie
@cochese: w porównaniu do Chopoka to cokolwiek w Alpach wybierzesz będzie imponujące xD nawet mniejsze ośrodki. Infrastruktura, przygotowanie tras, widoki, nie ma porównania zupełnie.
@cochese masz jeszcze w Austri superskicard, tam i tak ma w kupie dużo ośrodków to można dobrze wybrać miejscówkę i też oblecieć kilka fajnych ośrodków jak nudzą cię jedne trasy. tylko połowa marca to raczej +1500m, chociaż kilka lat temu i na Ski Welt jeździłem na niższych partiach.