Wpis z mikrobloga

@Zaczytanaa Dominikana... ale wyemigrować, nie urodzić się tam. Pięknie, ciepło, nie ma dzikich zwierząt, mnóstwo owoców, ludzie przyjaźni, widoki cudowne. Byłam już dwa razy i rozważam mocno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zaczytanaa: wyszedłem z pracy 3h przed czasem dzisiaj, pracoholizm to mit jakich pełno. W święta od 23 Grudnia do 8 Stycznia wszyscy na feriach zimowych. poza tym pracoholizm to choroba, a tu nikt nie choruje. Jedynie niektórzy pracodawcy nie szanują swoich pracowników, ale są to zwykle wyjątki i to tępione przez przeróżne urzędy pracy czy rankingi.
@Zaczytanaa: USA urodzony w bogatej rodzinie. Jesteś przytyrany, chodzisz do prywatnego highschool i ruchasz Kimberly, która jest w sekcji cheerleaderek. Domek na luksusowych przedmieściach LA, co jakiś czas na wypad ze znajomymi do LV. Co dwa lata podróż do Europy i ruchanie Polek/Ukrainek/Hiszpanek, które łamią się jak strzelby na samą myśl, że jesteś Amerykańcem.
@Zaczytanaa: chcialam napisać ze chyba Holandia, ze względu na proludzkie podejście do przestrzeni. Mają też chyba jedną z najlepszych/najlepszą ochronę zdrowia w Europie. Ogólnie, zdawałoby się - proludzkie podejście.
W Polsce najbardziej przeszkadza mi to postsowieckie podejście do człowieka.
Potem pomyślalam o holenderskich koloniach w Azji. Szybko sprawdziłam, że niezbyt zadośćuczynili za to - dość minimalnie, prowizorycznie. Za słowem "przepraszam" nie idą czyny.

Chyba im strarsza się robię, tym bardziej widzę,
Słyszałem, że Japończycy obcych niespecjalnie lubia u siebie


@Graner: tak samo szwajcarzy, austryjacy, szwedzi, norwegowie itp. Nam sie wmawia rasizm, ale rasizm jest podstawą wychowania zachodnich społeczeństw, tylko nie jest tak oczywisty na pierwszy rzut oka