Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, dzis pytanie z działu #elektryka #elektrodaelektroda xD #gaz i trochę #ukraina

Otóż mam rodzinę na Ukrainie, w ichniejszym regionie czesto wyłączają prąd z przyczyn oczywistych, ogrzewanie w domu mają na gaz i ten gaz się niby załącza ale z braku prądu pompa nie chodzi, wymyśliłem temat akumulatora i przetwornicy tyle ze ta moja rodzina oglądała jakiś filmik na fb jak typ poszedl tym sposobem z przetwornica 2000w i upierają się ze taka jest potrzebna. W filmiku widac jakas szajsowata przetwornice za 36 dolców i umówmy się nigdy w tych pienodzach nie dostaniemy takiej mocy,stad moje pytanie.

Jaki moze byc maksymalny pobór biorąc pod uwagę ze to raczej stara instalacja
  • 17
@mlody025: Pompka co pracuje od 50 do 150w zazwyczaj w zależności od biegu ale dowiedz się więcej na temat samego kotła, bo musi jeszcze udźwignąć jego elektrykę - tj sterownik i iskrownik, zwłaszcza ten ostatni może być wymagający
@przemek_posp wiem wiem to też chcę dobrej jakości np 500w niż szajs który reklamuje się cudami. Ciągle tylko mnie zastanawia jakim cudem toż to się uruchamia bez prądu tyle ze obiegu brak.
@mlody025: to może to jakiś przedpotopowy, kojarzę że babcia kiedyś miała taki, po prostu miał świeczkę paląca się na stałe więc nie trzeba było prądu do iskrownika. Szukaj przetwornicy pareset W tak żeby udźwignęła rozruch jak kolega wyżej pisał.
@mlody025: masz dwa problemy:
- generator/agregat/zasilacz awaryjny musi dawać pełnego sinusa na wyjściu
- generator/agregat/zasilacz awaryjny jeżeli ma faktycznie się sam uruchamiać jako zastępczy itp itd powinien mieć stałą fazę. Niestety niektóre piece gazowe nie lubią gdy się im zmienia faza.

Coś takiego Ci wystarczy:
https://techtron.pl/p2557,zasilacz-awaryjny-do-pomp-co-pieca-kotla-gazowego-kolektorow-slonecznych-za-tech-300-stala-faza.html
podpinasz do tego akumulator nawet samochodowy i jazda. Tylko tutaj z ceną odjechali ponieważ:
- to polski produkt
- jest niesamowite ssanie na te urządzenia