Wpis z mikrobloga

Mirki, czy korzysta ktoś z Was z synchronizacji galerii w telefonie #samsung z #onedrive?

Sprawdza się to? Obecnie używam Oppo z synchronizacją ze zdjęciami #google i pasuje mi to średnio - np. jeśli usunę jakieś zdjęcia z systemowej galerii to nie są one usuwane ze Zdjęć Google. Poza tym nie pasuje mi koncentracja zbyt wielu obszarów cyfrowego życia u jednego dostawcy.

Na pewno dobrą rzeczą w Zdjęciach Google jest możliwość kompresji zdjęć, dzięki czemu przestrzeń w chmurze zapieprza się wyraźnie wolniej. Czy OneDrive też to umożliwia?

#android #telefony #smartfon
  • 7
  • Odpowiedz
Bro ale to by było bez sensu gdyby usuwając zdjęcia z telefonu usuwało zdjęcia z chmury.


@AberratioIctus: to pewnie zależy od tego, jaki jest nawyk korzystania z galerii. Działało to w taki sposób w Huaweju - tzn. wywalenie zdjęcia z galerii wywalało je również z chmury, i pasowało mi to.
  • Odpowiedz
@AberratioIctus: w takiej sytuacji, jak np. przywrócenie telefonu do fabrycznych, zniszczenie, kradzież urządzenia zdjęcia z chmury się oczywiście nie usuną. Chodzi o to, że przy wejściu w galerię i wybraniu opcji "usuń" dla danego zdjęcia zostanie ono wywalone zarówno z urządzenia jak i z chmury. Moim zdaniem ma to sens.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prendergast: na samsungu się fajnie przenoszą całe katalogi, u innych producentów wszystko leci do jednego wora

ale basic googla też się przydaje jako awaryjna kopia najnowszych zdjęć
  • Odpowiedz