Wpis z mikrobloga

Powiedzmy sobie jasno i dobitnie - Ukraińscy żołnierze walczą i giną zarówno za Ukrainę jak i w imię polskiej racji stanu. Dla Polski wybitnie niekorzystne jest zwiekszenie powierzchni i potencjału Rosji, a Ukraińcy usiłują to powstrzymać tak jak i Polska dostarczając broń.
Dlatego tezy różnych pajaców w stylu M. Roli oraz bliskich mu intelektualnie internautów czy celebrytów w stylu ''**Ukraińcy nie walczą za mnie'' są prawdziwe tylko wtedy gdy wypowiadajacy to opowiada się po stronie Rosji**''.

Osobiście każdego kto tego typu wypowiedzi wypuszcza traktuje jako zdrajcę i antypolaka, a w najbardziej łagodnej wersji za idiotę. Jak ktoś chce się zapisać do tej menażerii to zapraszam aby się ujawnił.

#ukraina #rosja #neuropa
  • 54
@szurszur: ja jestem czasami pewien podziwu dla Twoich prób przekonania co poniektórych i prób walki na argumenty. Wymiana argumentów z niby-argumentami to tak naprawdę walidacja tych niby- argumentów jako prawomocnego punkt widzenia i pokazywanie że to tylko starcie dwoch rożnych opinii, (a te wiadomo ze kazdy moze mieć jak dupę) a nie rzeczywistości z gównofaktem.
"To nie nasza wojna!" Oczywiście że nasza, alternatywą jest kolejny odcinek granicy z rosją.


@szarzujacyzajaczek: @szurszur:

chciałem delikatnie również zauważyć, że jeśli mobilizacja 2 milionowej armii (o której chwilę temu pokazało się info) dojdzie do skutku, to ta armia jeśli zajmie Ukrainę, to ona nie zostanie zdemobilizowana raczej, tylko pójdzie na kraje nadbałtyckie i Mołdawię, a potem, kto wie, może i Polskę.
Więc tak, to jest nasza wojna. Na nasze
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Micro-Jet: chcieć to sobie oni mogą xD więc z tego powodu to nasza wojna? No ciekawy argument.

Wojna jest Ukraińska bo przez 30 lat nie potrafili ogarnąć swojej kuwety i oligarchów tylko lawirowali miedzy wschodem a zachodem, zamiast rozkradać i niszczyć struktury państwa od lat 90 było trzeba wziąć sie do pracy tak jak my czy kraje bałtyckie i zrobić porządek z ruskimi wpływami.
@szurszur: Ja jestem za wspieraniem Ukrainy ale zawsze mam bekę z Rosji Schrodingera na wykopie xD

Za słaba by podbić wschodnia Ukraine

Wystarczająco silna by zaatakować Polskę i NATO
@szurszur: Jeżeli otworzysz piekarnię i dzięki temu ceny bułek spadną, to mogę napisać, że działasz na mój interes? Niby tak, ale brzmi to trochę tak jakbyś zrobił to dla mnie. Ty zrobiłeś to dla siebie, a przy okazji pomogłeś też mi. Dlatego trzeba pisać precyzyjnie. Twoje zdanie "Walcza za interesy Rzeczpospolitej to jest oczywiste" takie nie jest, tak samo jak zdanie Roli, nie wiadomo o co wam dokładnie chodzi
@szurszur: Polityczne kanalie, które chcą władzy. Nieważne jak byle by ją mieć. W historii było ich cała masa i co jak co ale obóz w Berezie Kartuskiej to wcale nie był zły pomysł.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@szurszur: to, że coś jest korzystne dla jakiejś strony nie sprawia automatycznie, że strona ma być w to uwikłana. To nie jest nasza wojna, Ukraińcy nie walczą w sprawie Polski, tylko w swojej. Poza tym, chyba nie sugerujesz, że NATO nie jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa państw członkowskich? xDDDDDD
to, że coś jest korzystne dla jakiejś strony nie sprawia automatycznie, że strona ma być w to uwikłana. To nie jest nasza wojna, Ukraińcy nie walczą w sprawie Polski, tylko w swojej. Poza tym, chyba nie sugerujesz, że NATO nie jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa państw członkowskich?


@stworcabialka: Dyskutujesz tu z rzeczami, których nie pisąłem. Chyba, że pomoc w dostarczaniu broni uznajesz za uwikłanie w wojne. Umniejszanie siły rosyjskiej jest interesem Polski
@Gawol_1: Niezależnie od tego, jaki syf mieli u siebie, trzeba ich wspierać. Widać, że po wybuchu wojny podjęli działania, zobowiązują się również do kontynuowania prac, by móc zbliżyć się do standardów wymaganych w UE. Należy im w tym pomóc i tyle. Mamy ku temu moralny obowiązek, niezależnie od przeszłości i innych problemów, z którymi z czasem można się uporać. To jest właściwe i tak postępują dobrzy ludzie. Trzeba będzie oczywiście naciskać
Ruskie dostają w bułe od ukraińców, a mają zagrażać Polsce należącej do NATO? Weźcie się puknijcie w czoło.


@The_Lost_Vikings: Który kraj ma zniszczone elktrownie zakłady pracy i jest na wielka skale bombardowany? Który kraj stracił duże połącie terytorium? Bagatelizowanie Rosji w ten sposób jaki tu uskuteczniasz jest szkodliwe.
@szurszur: Niezła odklejka, oni walczą o siebie, swój kraj a nie o nas. Ta retoryka o przelewanej krwi za Polske prowadzona jest bardziej szkodliwa niż myślisz, bo prowadzi do uzasadniania polityki która szkodzi naszemu kraju.
Nam Rosja nie zagraża bo jesteśmy w NATO, zresztą jak ukrainiec bije drugą armie świata to my też sobie poradzimy.
Dla interesu naszego kraju korzystne jest żeby ta wojna trwała jak najdłużej bo osłabia oba kraje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ciuplowski: w naszym interesie jest miec granicę z Ukrainą a nie Rosją, nic więcej. Ale zbyt silna Ukraina też nie jest dla nas dobrym rozwiązaniem gdy do władzy dojdzie tam skrajna prawica, a widać że są coraz popularniejsi.
@pkkk: Chcesz takiego bicia armii rosyjskiej jak na Ukrainie? Za cene zniszczenia cofajacego kraj o dziesiatki lat?
Nam Rosja nie zagrazą? Po co te bajki Korwina i Brauna prorosyjskich aktywistów konfederacji? Nie zagraża nam a kupujemy na gwałt broń? Rosja nam zagraża, bo gdy ona bedzie silna to może zaatakowac kolejny kraj. Im wiecej wpływó wrogiej gorżacej nam Rosji tym iweksze zagrożenie dla Polski.
Po co wybilelasz ten kraj? Przeicęz Rosja
@Gawol_1: Skrajna prawica, tudzież lewica jest zagrożeniem z każdej strony, nie tylko ze strony Ukrainy. Ważne, by budować partnerską współpracę, by razem stanowić siłę (ekonomiczną, militarną, polityczną), by korzyści płynęły ze współpracy, aniżeli z konkurencji. Myślę, że każdy jest tego świadom, mądrością jest dążyć ku takiemu scenariuszowi i wykorzystać szanse, by móc to osiągnąć, zanim one przepadną i będzie za późno.
@szarzujacyzajaczek: Dokładnie, zwłaszcza, że Rosja postawiła ultimatum nie tylko w sprawie Ukrainy, ale też i krajów NATO które wstąpiły po 1997 roku:

_- wycofania wojsk sojuszniczych rozmieszczonych na terytoriach nowych państw członkowskich NATO po maju 1997 r. (po podpisaniu Aktu Stanowiącego NATO–Rosja)

- wyznaczenia strefy buforowej wokół granic Rosji i jej sojuszników z Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, gdzie niedozwolone będą ćwiczenia i inna aktywność wojskowa na poziomie brygady sił zbrojnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SuperTimor435: już pisałem to w innym wpisie ale ta wojna jest na korzyść Polsce wyłącznie dlatego że:
1. Umierają kacapy i niszczą swój potencjał wojenny,
2. Umierają banderowcy, więc ta wojna musi trwać jak najdłużej
3. Niemcy ośmieszani są na każdym kroku na arenie międzynarodowej xd

Taki dripfeed pomocy Ukraińcom jest nieprzypadkowy xdd Tak stanom jak i Polsce zależy na tym żeby się tam jak najdłużej tłukli bo to napędza przemysł
@hakuna_matata123: że też zawsze się znajdzie taka gromada antypolskich nienawidzących naszego narodu osób, najgorsze jest to że oni myślą że są patriotami a po prostu mają zbyt mały światopogląd by ogarnąć coś więcej niż proste populistyczne hasła
Piszą o jakimś pamiętaniu historii ale jak się im o tej historii mówi całościowo to już się im to nie podoba, bo za dużo informacji do przyswojenia? Bo niezgodna z narracja która rozpowszechniana jest
@szurszur: Smuci mnie, że tak wielu europejczyków ma #!$%@? jaja w wojne na własnym kontynencie i próbuje się od niej odciąć na wszystkie sposoby, gdyby ci ludzie mieli jakieś 15-20% większe poparcie to rosjanie wygraliby tę wojnę i każdą następną.
@szurszur: I ma czesciowa racje. Nie walcza za nas, tylko ZAMIAST nas. Wiec musimy im pozwolic walczyc do ostatniego zywego ukrainca.
Co nie znaczy ze mamy ich kochac, bo to na wykopie jest zero-jedynkowe.
chcieć to sobie oni mogą xD więc z tego powodu to nasza wojna? No ciekawy argument.


@Gawol_1: to jest nasza wojna, bo jak Ukraina padnie, to w Polsce wróci pobór, bo milion ruskich stanie na naszej granicy.

Wojna jest Ukraińska bo przez 30 lat nie potrafili ogarnąć swojej kuwety i oligarchów tylko lawirowali miedzy wschodem a zachodem, zamiast rozkradać i niszczyć struktury państwa od lat 90 było trzeba wziąć sie do
to, że coś jest korzystne dla jakiejś strony nie sprawia automatycznie, że strona ma być w to uwikłana. To nie jest nasza wojna, Ukraińcy nie walczą w sprawie Polski, tylko w swojej. Poza tym, chyba nie sugerujesz, że NATO nie jest wystarczającym gwarantem bezpieczeństwa państw członkowskich? xDDDDDD


@stworcabialka: przecież NATO nie jest wszechmocną siłą i nawet jego pomoc nie sprawi, że unikniemy ofiar i zniszczeń.

Pomoc NATO może przyjść wtedy, gdy
jakie były wobec Ciebie motywację Rosji do ataku na Ukrainę?


@biont: To był cały wachlarz powodów. Mocarstwowe tradycje, kult siły, uznawanie UA jako swojej strefy wpływów, pełne otumanienie własnego narodu co umożliwa robie co sie chce, chęc ukarania Ukrainy za odrzucenie Rosji, chęc upokorzenia Zachodu i nowy podział Europy, zyski demograficzne, surowcowe i przemysłowe - dalej można jeszcze wymieniać.
@szurszur: Ukraińcy nie walczą za Polskę, bo walczą za siebie, a gruzowanie ruskich na Ukrainie i wojna poza naszymi granicami, to nasza racja stanu, bo każde osłabienie kacapów jest dla nas na rękę.
ps. To też nie oznacza, że powinniśmy przymykać oko na banderyzm na Ukrainie.