Wpis z mikrobloga

@kossmann: Doble Switch, oznacza przełącznik dwuklawiszowy na moje, niby bzdura spinać to z pojedyńczym, ale może ktoś ma potrzbę. I to jest ten diagam po prawej. Ten na dole po lewej, to jakaś abstracja, to nie jest oznaczenie kondensatora. Podłączałem kilka takich i takich czarów tam nie miałem ;)
@zomerstm: Bo to właśnie typ bez neutralnego (sterownik pasożytuje na obwodzie). Sposoby znałem dwa:
Kondensator w przypadku WiFi (i jak się okazuje 2 żarówek dla zigbee)
albo bez takiego wymogu (zigbee 1 żarówka) ale wtedy światło musi pobierać minimum 3W do świecenia bo inaczej będzie mrugać.
@zomerstm: @kossmann Zobaczcie że na double zamiast com jest N czyli wyglądałoby jak serowanie niezależne z użyciem neutralnego.
Dolny diagram w takim razie wygląda jak sterowanie niezależne żarówkami z dwóch przycisków. Dlatego jedna z jakiegoś powodu ma kondensator (i tak go oznaczają przy schematach pod wifi bo tak wygląda na żywo - zerknijcie sobie)
Nie żebym sobie dał rękę uciąć ale to schematy od różnych urządzeń
@kossmann: ja kupiłem 1-KAN PRZEŁĄCZNIK WŁĄCZNIK SONOFF ZigBEee ZBMINI i zastanawiam się czy mogę to użyć jako włącznik w przypadku schodowego schematu. Teoretycznie mamy L1 i L2. Przecież faza L Out idzie z jednej lampy a do drugiej idzie Neutral/faza zmostkowana więć my do przełącznika wysyłamy sygnał - prawdopodobnie kablem L2 1,5 fazowym który był w drugiej puszce idący od pierwszej? Dobrze rozumiem?
@kossmann: @umiarkowany_ekstremista

Nie oczekujcie logiki w chińskich schematach ;)
Pierwszy schemat to połączenie ze zwykłym, podwójnym przełącznikiem świecznikowym, drugi schemat w pierwszym rzędzie pokazuje podłączenie do włączników shcodowych.

Schemat na dole to kopia schematu 1, pokazuje jedynie miejsce umieszczenia kondensatora wymaganego przy podłączeniu bez N (bez niego żarówki mogą mrugać, a sam sterownik często się restartować i zrywać połączenie). Wskazuje na to opis "L1 L2 one of them" czyli kondensator na
@Xargo1: taaaaa już sprawdziłem na żywym organizmie. Co ciekawe nie można użyć przełącznika zwiernego tylko zwykły. skonczylo się na użyciu 2 modłów w dwóch gniazdkach. Musze poszukać lepszego rozwiązania.