Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję pomocy - mam laptopa, kótremu coś się #!$%@?ło i klawaitura nie #!$%@? się jak powinna, tzn. klikając F2 dostaję d, klikając T dostaję TV, klikając Z odstaję ZM, klikając N nic nie dostaję bo nie działa XD, albo np klikając FN+C podbija mi jasność ekranu xD co robić?
#pytanie #informatyka #komputery
  • 9
@glores: sprobuj z jakas zewnetrzna klawiatura na usb, jezeli dziala normalnie to raczej sprzetowo jakis problem z klawiatura lapka.

jezeli masz/kupisz zestaw malych serwisowych wkletakow, znajdziesz na necie sama klawiature do tego modelu i masz minimum manualnych zdolnosci to raczej sam poradzisz sobie z wymiana, ew z pomoca jakiegos tutoriala na yt
@DocEmmettBrown: dzięki za odpowiedź, podłączyłem inną klawirę i działa normalnie, pomyślę co z tym fantem zrobić, myślałem jeszcze czy by nie systemu wymienić, ale skoro zewnętrzna klawira działa to raczej nie ma sensu
@glores: ogolnie to ja zakładam, że bierzesz poprawke na to, ze zdalnie to takie troche wrozenie z fusów :)

Z mozliwych 'softwareowych' przyczyn - moze cos sie w biosie zmienilo? moze jakis bardzo egzotyczniy uklad klawiatury sie wybrał? a moze to jakis malware? Tylko, że przy takiej losowosci tych przyciskow jak opisujesz to chyba mala szansa, chociaz faktycznie warto posprawdzac dokladnie zanim niepotrzebnie wydasz siano na czesci - sprobuj jakiegos live
@DocEmmettBrown: widzisz, to jest lapek znajmomej, kupiła go 4 lata temu, z tego co mówi używany raczej sporadycznie, pytałem czy na nim nie usiadła, czy jej nie upadł, czy nie zalała przypadkiem, leżał sobie podobno w futerale w szafie, nie widzę powodu, żeby jej nie ufać skoro mówi, że nic z tych wymienionych rzeczy nie zrobiła, co do biosu to wyłączyłem klawisze funkcyjne, ale nic to nie dało, zmieniłem układ klawiatury,
@glores: liczylem, ze po wpisaniu w google modelu laptopa + keyboard, random, different, characters, itp pojawi sie sporo wątków, że to jakis znany problem ale nic konkretnego nie widze oprocz "zaktualizuj sterowniki". Z dobrych wiesci to na allegro widze, ze klawiatury sa dostepne za ok 7 dyszek.

Cóż obawiam sie, ze dużo wiecej nie wymyślimy