Wpis z mikrobloga

Jakie naczynie (matero) do yerby polecacie? Pije yerbe od kilku lat, bez większej wkrętki w akcesoria. Moje aktualne matero zaczęło lekko przeciekać, także szukam czegoś nowego. Zależy mi na tym, aby nie trzeba było za często pielęgnować danego naczynka (słyszałem, że w przypadku palo santo trzeba mocno dbać o matero). Zależy mi, aby nie było to ceramiczne naczynie, ponieważ średnio mi się podobają. Jeśli macie jakieś bombille do polecenia, to chętnie również rozważę. #yerbamate #yerbamatewykopclub #ziola
  • 4
  • Odpowiedz
@Nowaczi
Guzik prawda z tym palo santo. Chyba że masz całe z palo santo to może i tak, ale jak wnętrze jest tylko włożone w palo santo a reszta np metalowa to normalnie korzystasz. Już mam z dwa lata i nie widzę by coś się działo poza tym, że drewno zmienia barwę od naparu. Nie ma spękań itp. Niczym nie smaruję.
  • Odpowiedz
@Nowaczi: jak chcesz żeby łatwo się czyściło to palo santo i tykwa byłyby najgorszymi wyborami.
Ceramika, szkło, porcelana, kryształ ewnetualnie jakieś powierzchnie metalowe jak to lub coś z kamienia.
  • Odpowiedz