Wpis z mikrobloga

Mirki, strasznie ciężko przeszukać te wasze tagi. Chciałbym kupić niedrogi aparat, który pobije aparat z samsunga s20. Chciałbym się zmieścić w max 1500, a najchętniej w 1000. Z tego co udało mi się znaleźć to widzę, że polecają Sony A5000. Zdjęcia Chciałbym robić głównie outdorowo - trochę gór, lasów jakiegoś psa etc. więc rozmiar a5000 to zaleta. Mam starego Sony a200 z obiektywem 18-55, czy ten obiektyw podszedł by do a5000 lub a6000? Może udałoby się wtedy oszczędzić na obiektywie.

#aparaty #aparat #fotografia #lustrzanki
  • 5
@mustafas00: No dobra, a jakby teraz kupić najlepsze w tym budzecie body z obiektywem kitowym 18-55 co pozwoli mi obgonić jakieś podstawowe krajobrazy i bardziej statyczne fotki zwierzaka, a z czasem jak będę wiedział, że to robi robotę to kupić jakieś lepsze szko z większymi ogniskowymi do bardziej dynamicznych ujęć? Nie mówię, że nie dokupię już obiektywu ale zaczynać od wydania 3k+ to trochę przegięcie. Z tego co wiem to ekosystem
@ManInBowtie: obiektyw kitowy jest słaby.
Twój budżet jest za mały na lepsze body i obiektyw. Ja bym celował coś pokroju Sony 630 + trio Sigmy, ale to znacznie przekracza Twój budżet.
Ale... Możesz w tym budżecie kupić Sony A5000 z tego co widzę ma mocowanie Sony E.
Dokupić tanio metalowy konwerter i obiektyw 44m4 Helios i coś poszukac ze starszych i tanich obiektywów. Stare obiektywy niestety są w pełni manualne więc