Wpis z mikrobloga

Jeśli kogoś interesuje rozpad Jugosławii, wojna w Bośni i zbrodniarze wojenni (Arkan), to zapraszam na materiał.

Jednym z najpopularniejszych filmów na YouTube z okresu wojny w Bośni jest moment pojmania czterech bośniackich jeńców przez serbskiego nacjonalistę i twórcę formacji paramilitarnej - Arkana. Na nagraniu skuci kajdankami przerażeni jeńcy przepytywani są przez rozbawionego Arkana. Po sieci krążyły różne wersje ich dalszych losów. Przeprowadziłem własne śledztwo i wydaje mi się, że póki co przedstawiłem historię tychże jeńców najpełniej, jak to było możliwe. Czy udało im się przeżyć spotkanie z niesławnym Arkanem? Zapraszam do obejrzenia :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=4YEtqmgagtE

#jugoslawia #ciekawostki #wojna #historia #balkany #bosnia
kronikajugoslowianska - Jeśli kogoś interesuje rozpad Jugosławii, wojna w Bośni i zbr...

źródło: miniaturka

Pobierz
  • 12
@Czarna_suszarka: Czytałem już jakiś czas temu i był to egzemplarz biblioteczny (nie mam go przy sobie), stąd trudno mi odnieść się do konkretów. Nie będę jednak unikał odpowiedzi: odczucia mam ambiwalentne. Pozycja pisana bardzo wyraźnie pod tezę. Gdyby została zatytułowana "Rola RFN w rozbiciu Jugosławii" to jeszcze pół biedy, ale niestety sprawia ona wrażenie roszczącej sobie prawa do całościowego wyjaśnienia procesu dezintegracji Jugosławii. Książka jest pociągająca z kilku powodów: 1. Przedstawia
@Bollocks
ktory to juz raz xD niemcy wysylaja lenina i dzierzynskiego pociagiem do bialej rosji. Konczy sie to najwieksza zaraza swiata - komunizmem

potem slucham wspominki dmowskiego o polonizacji Ukraincow na ziemiach zachodnich bo boi sie ze niechybnie niemcy nastawia ich przeciwko polakom

o przyczynach konfliktu w jugoslawii nie wiem, bo oczywiscie wszyscy skupiaja sie na roznicach rasowych, i niby to tlumaczy ale tak naprawde nic nie tlumaczy, bo za kazdym konfliktem
@Bollocks: @dos_badass @kjungst @kronikajugoslowianska @Czarna_suszarka posadzanie o wszystko Niemcy jest naprawde naciagane - gdybym byl Chorwatem czy Slowencem tez bym nie chcial byc w takiej uni - Jugoslawia miala olbrzymie dlugi nie do splacenia a te 2 regiony to bylo 70% PKB reszta na nich zerowala. Do tego olbrzymie bezrobocie , inflacja itp . MImo ze Dylewski czasami zmysla i bajdurzy to w filmiku znajdziecie podstawowe fakty https://www.youtube.com/watch?v=DEl7MrHeWIY