Wpis z mikrobloga

Czy warto kupić ebooka "Sekrety domów tanich w ogrzewaniu?". Ebook jest dość mocno promowany na kanałach budowlanych, a że kosztuje 250 złotych (!), to warto wiedzieć coś o nim przed zakupem. :)

Przygotowałem szczegółową recenzję ebooka - zapraszam: https://www.youtube.com/watch?v=RXVRdVvOPoA

Ps Nie było mnie kilka dni, a tu takie rewolucje? Co tu się wydarzyło? Tagi chociaż działają? :)

#budujzchaferem #budujzwykopem #budowadomu
  • 15
@chafer: Przecież to wygląda jak SCAM i poradnik w stylu: jak powiększyć penisa w godzinę albo: zobacz jak zarabiać 1000zł dziennie siedząc tylko na kiblu.
Ja bym nie kupował.
zdradzę wam ten sekret za darmo. Termoizolacja oraz szczelność.


@Djelon: Nie możesz tak pisać, bo zniszczysz rozwijający się rynek domów pasywnych. :)
patrząc po tym jak ludzie budują w większości w Polsce to do takiego rynku daleka droga ;)

@Djelon: pragnę sprostować: patrząc po tym jak wykonawcy #!$%@?ą fuszerę na budowie inwestorów, którzy zwykle chcą mieć zrobione dobrze
@chafer: zastanawiałem się nad kupnem, ale stopka na stronie "by Maciej" i twoja recenzja skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodły. Miałem nadzieję na praktyczne porady jak zachować szczelność, typu gniazdka z membranami, taśma butylowa przy paroizolacji, zaciągnięcie klejem budynku z zewnątrz, kołnierze z epdm przy przejściach rekuperacji przez paroizolację, recenzja taśm do paroizolacji, szczelny montaż drzwi i okien, a okazało się, że tam są same ogólniki. Nie warto
@wooster: Tak, stopka "By Maciej" to jedno, a do tego dochodzi brak autora i brak informacji o 20 ekspertach, którzy brali udział (podobno) przy tworzeniu tego ebooka.
W ebooku jest kilka - kilkanaście praktycznych porad dotyczących stolarki okiennej i zachowania szczelności, ale to zdecydowanie za mało i to nawet gdyby ebook kosztował 4x mniej...
@Djelon: Jeszcze trochę tego jest. GWC, rekuperacja, przeszklenie odpowiednie względem stron świata, duża bezwładność cieplna, test szczeloności, ciepły montarz, zwarta kubatura, zabezpieczenie przed przegrzaniem w stylu rolety zewnętrzne, automatyka z czujnikami ppm wilgotności temperatury, fotowoltaika, pompa ciepła sprzężona z rekuperacją, układ pomieszczeń, garaż nieogrzewany, wiatrołap itp. itd. ect. brak stropów, i wykonanie i punkt skraplania rosy w styropianie. itp itd ect. płyta fundamentowa, ciągłość ocieplenia, brak mostków cieplnych, hydroizolacja porządna.