Wpis z mikrobloga

No elo. Nadszedł moment w życiu, gdzie poczułem, że chciałbym się przebranżowić. Los padł akurat na IT. Jestem absolwentem studiów technicznych i na uczelni miałem nieco styczności z grafiką, projektowaniem i jakimś banalnym programowaniem. W pracy korzystam z narzędzi GIS. Chciałbym nauczyć się programowania w jakimś konkretnym języku, aby móc pracować zdalnie z domu. Nie zależy mi na wielkich zarobkach, a raczej na satysfakcji z tego co robię. Na zegarze już ponad 30 lat i rodzina, więc z samodzielną nauką może być ciężko, więc skłaniam się ku płatnym kursom.

Tu mam pytanie- w którym kierunku warto iść? Jakie języki warto poznawać? Swego czasu interesowała mnie budowa stron internetowych i ich oprawa graficzna. Czy warto w ogóle podjąć się płatnego kursu w szkołach programowania?

#programowanie #informatyka #kodowanie #bootcamp
  • 12
@klintoniusz: język popularny, z duża liczbą bibliotek, mnogościa kursów - Python. A jak siedziesz w GIS (jak rozumiem - mapy) to z obecna wiedza i pythonem myślę, że masz fajny start i rzadkie umiejetnosci.

W sumie ostatnio bawiłem sie ciut mapami (geoportal, e-mapy) i jakbys miał czas, to bym podpytał o to i owo ;)
@thomeq: Zgadza się, siedzę w mapach. Teraz nieco mniej, ale swego czasu robiłem sporo analiz przestrzennych z wykorzystaniem danych z różnych źródeł. Gdybyś miał jakieś pytania, to wal śmiało na priv. Jeśli będę w stanie odpowiedzieć, to to zrobię :)
@klintoniusz: @thomeq na nowej wersji Wykop pozmieniał w ustawieniach że mogą pisać do nas osoby tylko te które nas obserwują, a obserwowanie jako tako w sumie średnio działa, więc trzeba sobie zmienić żeby mogli pisać wszyscy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
slyszalem gdzies, ze na frontend teraz bardzo duze ssanie


@cppguy: Zawsze było, z tym że dzisiaj to najlepiej, abyś znał JSa i ze dwa popularne frameworki na wylot + umiał posługiwać się kilkoma dość rozbudowanymi narzędziami. Kilka lat temu mam wrażenie brano ludzi jak leci, dzisiaj pracy jest mnóstwo, ale głównie dla midów/seniorów, co chyba kiepsko wróży na przyszłość tej branży. Wiem, że to takie gadanie, że dobrze to już było
@cppguy: Nie wiem czy przechlapane, to jest trochę skrajność ;) No przecież skądś się tych programistów rekrutuje, na drzewach nie rosną, więc nie przestaną ich zatrudniać. Ale moim zdaniem jest ciężej niż było. Przez to, że mamy pracę zdalną pracodawcy pewnie też podwyższyli próg wejścia, żeby taki junior na starcie potrafił się przynajmniej sam ogarnąć. W ostatnich latach było też prawdziwe eldorado dla bootcampów i "szkół" IT, przez co na rynku