Wpis z mikrobloga

Co za czort mi się pojawił, po uruchomieniu komputera..

Micosoft podczas premiery windowsa 10 w 2015 roku zapowiedział, że to ich ostatni system operacyjny, który będzie cały czas aktualizowany. Nie pojawi się jego następca w przyszłości, bo to ostatnia wersja systemu.
Dla mnie to bezsensowna starta czasu z strony microsoftu, który próbuje wymusić na siłę aktualizację do nikomu nie potrzebnego windows 11. I weź teraz szukaj, który to przycisk odpowiada za pozostanie przy dobrym sprawdzonym windowsie 10.
Dla świętego spokoju wyłączę modół tpm 2.0 w uefi, to może micorsoft się ogarnie i przestanie wymuszać aktualizację do wolniejszego, bardziej zbugowanego windowsa 11, z popsutym paskiem menu start.
Do pełni szczęścia tylko brakuje mikropłatności w windowsie 11, żeby np. zmienić tapetę na niestandardową. Kappa
Źródło: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-nie-doczeka-sie-nastepcy.html

Cytując klasyka:
Na co mi to potrzebne?
A po co?
Dlaczego?
Co z tego będę miał?
#mikrosoft #windows #windowsxp #windows7 #windows10 #windows11 #pcmasterrace #komputery #technologia
Pawci0o - Co za czort mi się pojawił, po uruchomieniu komputera..

Micosoft podczas p...

źródło: 87767c394435ffed4ccecb0a64838d7885a96bce8252b7bcafdeded57ce70578

Pobierz
  • 20
@Pawci0o:
Ad1
Kłamał
Ad2
Windows 11 działa lepiej i jest stabilniejszy niż 10, nie ma żadnych racjonalnych argumentów, żeby nie aktualizować poza: "a po co mi to, na co mi to"
Windows 11 to nowsza architektura, lepiej zarządzająca ramem czy choćby dużo lepiej wykorzystująca wielordzeniowość.
@Pawci0o:
Windows 11 jest od dawna i jest już stabilna, pozbawiona bugów wersja.
A teraz odpowiedź na twoje najważniejsze pytanie.
Dlaczego 11 a nie 10?
Windows 10 był robiony z myślą aby system jak najbardziej integrować z "windows phone" i wersjami mobilnymi.
"Windows Phone" pier...olnoł jak Tupolew, a oczyszczanie 10 byłoby trudne i wymagało duże integracji, więc zdecydowano się wypóścić nowy system 11, wywalając windows phona a bardziej integrując z zewnętrznymi
@s---k: Bo 10 niedługo straci wsparcie.
Jeżeli nie chcesz czegoś co będzie działać lepiej i stabilniej, lepiej wykorzystując możliwości twojego komputera, nie tylko w pracy, ale choćby w grach czy profesjonalnym zastosowaniu to ok.
Kwestia mentalności: jedni lubią tkwić w tym co mają, inni wolą mieć lepiej i wydajniej.
@mango2018: a co z tymi windowsami za 15zł z Allegro (kolega pyta ;) )? Jako W10 działa bez problemu i twierdzi, że jest legalny, sygnalizuje też możliwość upgradu do W11. Czy po takiej aktualizacji W11 nadal będzie twierdził, że jest legalny? A może w ogóle w trakcie aktualizacji się wysra, powie, że weryfikacja klucza się nie powiodła, proszę zakupić nowy klucz albo skontaktować się z lokalnym przedstawicielem... i tak dalej?
@Pawci0o
ja wychodziłem z podobnego założenia. Firma Microsoft jednakże dala mi do zrozumienia, że jestem w błędzie po kolei utrudniając mi korzystanie z W10. Dla przykładu aplikacja Xbox z której do tej pory korzystałem zaczęła działać jak gówno. Przestało mi wykrywać skaner i kilka innych drobnych rzeczy, które w codziennym użytkowaniu strasznie irytowały. Wczoraj zrobiłem formata, poinstalowalem to co mi potrzebne, posustawialem motyw tak jak mi pasuje i teraz zobaczymy.
Czy po takiej aktualizacji W11 nadal będzie twierdził, że jest legalny? A może w ogóle w trakcie aktualizacji się wysra, powie, że weryfikacja klucza się nie powiodła, proszę zakupić nowy klucz albo skontaktować się z lokalnym przedstawicielem... i tak dalej?


@Jarek_P: U mnie nic takiego miejsca nie miało. A klucz też z Allegro.
z której do tej pory korzystałem zaczęła działać jak gówno.


@danielinho: Ale tak jest zawsze. Nowsze wersje oprogramowania są gorzej zoptymalizowane.
Nikt już nie bawi się w to, żeby na 10 dobrze działało, bo Microsoft ogłosił koniec wsparcia, więc robi się tak, żeby jako tako działało, a całą moc na 11 się przekierowuje.
Tak samo jest z wszystkim. Z Androidem tak samo.
Windows 10 był robiony z myślą aby system jak najbardziej integrować z "windows phone" i wersjami mobilnymi.


@mango2018: Widzę, że zaczynasz przeinaczać fakty.

To windows 8 został zaprojektowany z myślą o systemach mobilnych.
Brak klasycznego menu start, zastąpione tabletowymi kafelkami.
Menu Start zostało zastąpione przez ekran Start z przypiętymi programami w formie kafelków.

Cytat z wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Design_Language

Microsoft Design Language (MDL, dawniej Modern UI) – stworzony przez Microsoft język projektowania interfejsu
Zresztą w 2015 roku byłem testerem, czyli jednym z pierwszych użykowników windowsa 10, którego zainstalowałem w dniu oficjalnej premiery: 29 lipca 2015. W celi sprawdzenia co się zmieniło, oraz dla klasycznego wyglądu paska zadań i menu start.

Ależ ten czas szybko leci.
Mój wpis z 2k15: https://wykop.pl/wpis/13717141/dobranoc-windows8-bartek--dzikie-dzieki-za-linka-j

Oficjalne wymagania nowego windowsa na stronie microsoftu: https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-11-specifications
Pawci0o - Zresztą w 2015 roku byłem testerem, czyli jednym z pierwszych użykowników w...

źródło: comment_PcGxrAty1ZmIWOJx2vimOjXl0y19En0K

Pobierz
Windows 11 działa lepiej i jest stabilniejszy niż 10


@mango2018: kariera standupera stoi przed tobą otworem( ͡° ͜ʖ ͡°) ja podziękuję za system który to każe mi uczyć się jego obsłgi od zera bo hindus kazał wszystko poprzestawiać