Wpis z mikrobloga

@malinq

myślenia też zabrania? Co za problem narzucić narzutę i potem ją ściągnąć razem ze śniegiem?


Średnio przemyślany pomysł moim zadaniem.. Samo narzucenie narzuty na naczepę, która jest dość duża i wysoka jest dość problematyczne, a ściągnięcie płachty takich rozmiarów pokrytej mokrym śniegiem w niektórych sytuacjach praktycznie niemożliwe. Poza tym konieczne byłoby również dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem żeby nie porwał płachty. Gdyby dorobić do tego specjalny mechanizm to mogłoby mieć sens, ale
Samo narzucenie narzuty na naczepę, która jest dość duża i wysoka jest dość problematyczne


@gucias: jak mają IQ wiewiórki to tak. Wystarczy uruchomić parę szarych komórek i rozwiązanie się znajdzie

ALE PRZECIEŻ ZA MYŚLENIE SIĘ IM NIE PŁACI

ale ręczne zakładanie i później zdejmowanie to raczej kiepski pomysł.


@gucias: no tak, lepsze jest narażanie życia innych uczestników ruchu drogowego, bo pan spasiony żwirosracz jeszcze by sobie mózg spocił od myślenia
ty sobie #!$%@? nie życzysz dostać bryłą lodu w głowę przez przednią szybę, a kierowca nie życzy sobie spaść z naczepy. Proste.


@Tymajster: zjeb to ten co świadomie naraża życie innych, bo jego myślenie kończy się na przekręceniu kluczyka

Dlaczego tirowcy to najgorsi podludzie vol. 2137
@malinq: I ty chcesz narazić życie kierowcy każąc mu skakać po plandece naczepy? Czy jesteś zjebem?
Idź może na jakiś postój tirów i im pomagaj nakładać brezent na pakę, to się przysłużysz bardziej, niż na wykopie.
@MMACIEKzKLANU Ty chyba sam siebie nie czytasz chłopie co wypisujesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Sam prosty fakt, że na busa możesz załadować dajmy na to maksymalnie 800kg. Wiesz ile byś potrzebował takich busów żeby przewieźć ładunek który weźmie jedna ciężarówka? A no, trzydziestu ( )
A "solówki mniejsze" to nie ciężarówki? Przecież przekraczają 7.5t dmc więc są ciężarówkami, podlegają pod te same przepisy
@MMACIEKzKLANU kierowcy osobówek też mają zawsze swoje racje.
Z tą różnicą, że kierowcy osobówek raczej nigdy nie stali przed sytuacją w której mają zrzucić śnieg z naczepy i próbują przekonać kierowców którzy zajmują się tym na codzień, że to nic trudnego.

Ja oczywiście jak zwykle zapraszam na parking, żebyście mogli spróbować własnych sił w tej prymitywnej czynności ()
przecież takie coś jest nielegalne.

W Polsce jest paradoks prawny, bo wymaga sie od kierowców odśnieżonych naczep, jednocześnie zabraniając takich zahowan jak na picrel przez BHP. Infrastruktury tez nie ma zbytnio, więc sie nie dziwię transom, że często mają zaśnieżone naczepy.


@Tymajster: Problem się rozwiąże bardzo szybko, ale musi najpierw ktoś zginąć przez lód spadający z naczepy. Najlepiej matka z trójką dzieci. Niestety u nas tak to działa. W moim mieście
@igrek97: Nie chcę tego robić, dla tego mam inna prace. Jeżeli coś mnie denerwowało w moich poprzednich pracach to zmieniałem prace likwidując przyczynę frustracji. Jak nie chce ci się odsnieżać, nie możesz bo istnieje inny problem procesowy (infrastruktura, przepisy itp.) przywrócenia pojazdu do stanu używania na drogach publicznych to zmień prace.
@Sonic233_: 100% racji, cieszę się że podzielasz mój punkt widzenia, transy to taki odpowiednik zmobilizowanego ciecia (ochroniarza z grupą inwalidzka gdzieś z magazynu na obrzeżach miasta) w sumie nie wiadomo do czego potrzebni i świat poradziłby sobie bez nich :)