Wpis z mikrobloga

Zasiedziałem się parę już z 5 lat na mojej drukarce prusa mk2 i niestety przegapiłem akcje modernizacyjne. Urządzenie drukuje świetnie na dyszy 0.6 mm chociaż ostatnio zdarzyło się parę usterek, w płycie przepaliły się konektory, pinda się urwała, stół się nie dogrzewa przy drukowaniu ASA i pełno w nim wgłębień od głowicy. Oczywiście ma otwartą strukturę więc wszystko idzie naprawić, chociaż niektóre części już ciężko dostępne. Myślę sobie, może czas na coś nowego zwłaszcza, że głowica 0.6 mm nie daje rady z detalami a ciężko się zmienia te dysze. Lubię prusę i ich wkład w społeczność więc mój wzrok padł na pruse mini, jednak cena ostatnio podskoczyła do 2.200 zł, poza tym nie do końca przekonuje mnie ta konstrukcja i oceny też mieszane więc mój entuzjazm opadł. Zacząłem więc sprawdzać co tam u konkurencji i widać że konkurencja nie śpi a mocno goni. Są takie konstrukcje jak anycubic viper, creality cr-6 SE i parę innych przystępnych konstrukcji. Stąd moje pytanie. Co macie i co polecacie w obecnym czasie ? Co najlepiej kupić ? Zależy mi na takich kryteriach :
-zdejmowany stół (to jest must have)
Opcjonalnie
- cena do 2000 zł,
- klasyczna konstrukcja z dwoma silnikami Z,
- zmienne dysze,
- stół do 105 stopni (żeby ASA się dobrze kleiła),
- sterowanie wifi,
- czujnik filamentu,
Super jakby miała możliwość rozbudowy o moduł drukowania kilkoma filamentami kolorze

Polecicie coś ?
#druk3d #drukarka3d
  • 2
@Mosqu: co do kilku kolorów - prusowe MMU to jest nieporozumienie (delikatnie mówiąc) - nie znam nikogo , kto to ma, i realnie używa. Więcej problemów niż pożytku. W przeciwieństwie do multi-nozle (miks w samej głowicy, lub głowica przełączająca) lub odpowiednik MMU ale w bambu - tam działa. Tylko kosztuje więcej niż twój budżet.