Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

W projekcie jest tak:

1) w udziale nie większym niż 50% i nabyte w drodze dziedziczenia, jeżeli:
a) nie zamieszkują w tym lokalu albo domu od co najmniej 12 miesięcy lub


Czyli jeżeli w wieku 7 lat dostałem od dziadka (za jego życia) 1/4 własności domu w formie darowizny to się nie łapie?
  • 6
@czterydwadolary: wygląda na to, że nie, ale może to poprawią w czasie prac nad ustawą. W sumie jeżeli celem programu jest osoba, która nie ma możliwości samodzielnej realizacji celu mieszkaniowego to czy ona te 25% odziedziczyła, czy dostała w darowiźnie to nic nie zmienia. I tak i tak nie da się w tym mieszkać.

Ja z tego program nie skorzystam, bo się nie łapię, ale gdybym był w takiej sytuacji i
@pastaowujkufoliarzu: @czterydwadolary jestem w dość podobnej sytuacji, parę lat temu dostałem 1/4 domu na wsi w ramach darowizny ze służebnością, realnie to wygląda tak, że kompletnie nic mi to nie daje, ani tam nie zamieszkam samodzielnie ani nic z tym nie zrobię, to już odziedziczony udział w nieruchomości więcej wnosi, bo nie ma już spadkodawcy, który nadal ma prawo mieszkać i użytkować nieruchomość. Myślisz, że etap konsultacji społecznych jest realnie przeprowadzany
Myślisz, że etap konsultacji społecznych jest realnie przeprowadzany czy to tylko ściema?


@errai: Myślę, że jest realnie przeprowadzany. Samo to, że ktoś to przeczyta nie daje to żadne gwarancji, że jakieś rozwiązanie zostanie uwzględnione, ale co masz do stracenia? Wystarczy dopilnować terminów (uwaga, konsultacje będą ponoć już w lutym), w odpowiednim momencie napisać ładne pisemko z przedstawieniem własnej sytuacji i uzasadnieniem, żeby nie było to tylko "dej". Najlepiej odnieść się do