Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję zrobić backup Windows Server do chmury, a to średnio moja działka i po wstępnym researchu mam kilka pytań - może ktoś będzie w stanie pomóc.
1. Jaką chmurę najlepiej wybrać? Zastanawiałem się nad Azure ze względu na prostotę rozwiązania/ możliwość wyklikania w UI, ale może jest coś lepszego/tańszego?
2. W jaki sposób oszacować koszt backupu (dla Azure) przy retention policy na poziomie kilku dni(np 3? jeśli to możliwe) i wolumenie danych ok 100GB? 100GB * 0,024$ (koszt 1GB) * 3(dni)?

#azure #backup #microsoft #windowsserver
  • 3
@klonu: Po pierwsze to wiele zależy od potrzeb i wymagań. Azure jest jednym popularnych i finansowo akceptowalnych rozwiązań, ale istnieje wiele innych, takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP) itp. Jeśli chodzi o koszt backupu to będzie zależał od wielu czynników, w tym wielkości woluminu, liczby dni, na które chcesz go przechowywać, zastosowanych usług i wielu innych. Ostateczna cena zależy od wybranej usługi i jej konfiguracji.
@klonu: Azure Backup jest liczone za instancje (na podstawie aktualnie zuzytego miejsca na wszystkich dyskach) + za storage ktory backupujesz. Idzie to policzyc, jak chcesz moge Ci z tym pomoc. Dla innych workloadow np. SQL Server opłacalny może byc Azure Storage zamiast azure backup pelnego, wtedy robisz backupy na bloba ktory mozesz ustawic jako cold / archive