Wpis z mikrobloga

Czy ktoś tu z obecnych robił to bądź zna się na tym I byłby w stanie mi opisać jak przenieść optime biuro rachunkowe na nowy komputer? Na dzień dobry wyłożyłem się na menadżerze kluczy, jak wyłączyć stare stanowisko żeby aktywować nowe? Jak kolejno postępować by odtworzyć wszystko na nowym komputerze?
#comarch #optima #ksiegowosc #biurorachunkowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@krytyk__wartosciujacy używałem migrator baz danych od Comarch, zrobiłem kopie na starym i przywróciłem na nowym ale nie wiem czy we właściwym momencie bo nie udało mi się zalogować na nowym stanowisku
@Skyr klucz jest wirtualny. Czy po prostu na starym komputerze trzeba w menadżerze kluczy zakładka konfiguracja usunąć ten klucz?

Nie wiem jak i w jakiej kolejności na nowym stanowisku wszystko robić...
  • Odpowiedz
@PaulStone: najpierw sobie bazę na nowym stanowisku odtwórz. Jak to będziesz miał to odpinasz klucz na starym i dodajesz na nowym. Potrzebujesz kod PIN do klucza.
  • Odpowiedz
@PaulStone: jak jest problem z logowaniem na nowym stanowisku to możliwe że dlatego że nie utworzyli się userzy (nie pamietam jak to sie nazywało) na serwerze bazodanowym. Userzy tworzą się podczas twprzenia pierwszej bazy konfiguracyjnej na danym serwerze. Najlepiej najpierw utowrzyc jakies fake bazy konfiguracyjną i firmową a dopiero pozniej odtwarzac wlasciwe bazy
  • Odpowiedz