Wpis z mikrobloga

@pcstud: czytałem o tym, ale nie zdawałem sobie sprawy jak to wygląda…
Kilka razy widziałem jak dziadek zabijał świnie na wsi. Tylko też widziałem w jakich warunkach te zwierzęta były trzymane. Często jak przyjeżdżałem na wieś to hasały w swoich dosyć dużych zagrodach na świeżym powietrzu. Niby każdy wiedział po co są hodowane, ale wyglądało to na bardziej „ludzkie” warunki.
Teraz będąc w sklepie czasami mi się włącza to co widziałem
@pcstud: Ja #!$%@?, ale tam muszą się odwalać sceny ze sfrustrowanymi chińczykami. Widziałem masę filmików jak traktują oni zwierzęta. W Chinach niektóre restauracje mają swoich łapaczy psów którzy jeżdżą po mieście i w brutalny sposób wyłapują psy.
@pcstud: gdyby trzymać w takich warunkach pieski albo norki to pewnie byłaby afera na cały świat xd ale to tylko świnie więć nowoczesna hodowla. W świecie gdzie większość ludzi uważa się za miłośnika zwierząt
@kolega_z_sasiedztwa

za komuny jakoś ludzie wpier@#$i mięso na potęgę

wtedy wieś była wsią i każdy mógł sobie pozwolić na kilka świń, kur, jakąś krowę i chyba się opłacało


Sam sobie odpowiedziałeś. Ten, kto sam sobie hodował na wsi, to może i wpierniczał na potęgę, bo inaczej ciężko było o dobrej jakości mięso.
Teraz idziesz do sklepu i masz wszystkie możliwe produkty w takich cenach, że detaliczna hodowla na własne potrzeby jest nieopłacalna.
zytałem o tym, ale nie zdawałem sobie sprawy jak to wygląda…


@ares7:
"Standardy" UE to popsuły.

Ten, kto sam sobie hodował na wsi, to może i wpierniczał na potęgę, bo inaczej ciężko było o dobrej jakości mięso.

Nie jadłeś chyba nigdy mięsa z własnej hodowli niekarmionej paszami.
"Najgorsze" części mięsa nie umywają się do najlepszych marketowych.
jednak zamiast na osobne pokoje postawili na open-space ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pcstud: alem nie ma obowiazku pracy. Mozna sobie zdechnac z glodu jak sie nie chcem pracowac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)