Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: @lycaon_pictus panowie, serio muszę za 21,37 dodawać emoticona i dopisywać "taki żarcik", żebyście załapali? ;)

Śmiem twierdzić, że używanie suwmiarki jest łatwiejsze


@lycaon_pictus: do nauczenia - na pewno, ale stopniowo zanika nawet wśród osób technicznych, bo suwmiarka elektroniczna jest zwyczajnie prostsza w użyciu (podobnie jak wiązanie butów - zapięcie buta na rzepa czy suwak, o innych możliwościach nie wspominając, też jest prostsze i wygodniejsze). I jest to dla mnie
jest pod tagami #matsterkowanie i #technologia wstawiane jako konkurs, z którym w dodatku niektóre osoby mają problemy, no to ręce trochę opadają :)


@Jarek_P: weszło na główną, na pewno znajdą się osoby, które nie wiedziały i z chęcią sobie uświadomią jak to działa.
Ja suwmiarkę w ręce pierwsze raz miałem na studiach mechanicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pogop: 27,7 to jest urządzenie do pomiaru z dokładnością do 0,1mm i też jak każde inne urządzenie pomiarowe posiada swoją tolerancję - błąd pomiarowy, który pewnie wynosi 0,1mm. Jak ktoś jest zadowolony z takiej tolerancji to używa suwmiarki, jak ktoś chce dokładniej to użyje mikrometru. Z tego co pamiętam na mikrometrze też wychodzą takie "połówki" i tak samo to narzędzie też jest opatrzone błędem pomiaru, gdzie przy takich pomiarach dochodzi jeszcze