Wpis z mikrobloga

@anybetter: sorry... what? Jak to biosa nie mam. To gdzie się ustawia zanim zacznie dobierać się do dysku... #!$%@? zmierzlem. WTF. Az tak w tyle zostałem za tech?
Później pojawia się:

Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Do stratego lapka mogłem wsadzić cokolwiek i działało. Co się dzieje :/
@Tokra: (#) No teraz to się nazywa UEFI. I w tym UEFI jest zapisany klucz do win 8.

Aby się do tego dostać, odpalasz win 8 i tam gdzieś masz program albo jakiś #!$%@?

restart to uefi
, albo osobny guzik gdzieś z boku co by komp uruchomił te UEFI.
O #!$%@? panie mać masakra WTF OMG holly crap. To jakiś mroczny żart. Tego się obawialem ale myślałem ze to moja fantazja mroczna tylko gdy wkrecalem ponownie te 20 śrubek. Dzięki. Dam znać jak wyszło!
@anybetter: chce używać win8.1 z tym ze na dysku ssd bo talerzowiec doprowadza mnie do #!$%@?. To musze teraz znów wyjąć ssd z Ubuntu włożyć do starego lapka zainstalować win 8.1 i dopiero włożyć do p55? Uefi sruefi wykryje windę i ruszy?
@Tokra: (#) najprościej by było zrobić klona partycji z HDD na SSD.... Bo inaczej takie coś jak secure boot będzie się rzucało.

Albo zrób sobie pena z instalką win 8.1 wg tego:

http://antyweb.pl/omin-problemy-z-aktualizacja-i-pobierz-dysk-instalacyjny-z-windows-8-1-chociaz-microsoft-teoretycznie-go-nie-udostapnia/

I w UEFI wyłącz opcje fast boot, co pozwoli Ci zbootować z pena i zainstalować.

Tylko pamiętaj, żeby klucz do 8 wydobyć jakoś.
@anybetter: nie wiem jak się stało że za poprzednim wlozeniem ssd pojawiał się komunikat który wcześniej pokazałem tu a po drugim włożeniu nie pojawił się za to było logo producenta i zareagował na F12. wcale nie ustawiłem tego na włożonym HDD. Zupełnie nie wiem czemu teraz komunikatu nie było i udało się wejść do bios a wcześniej nie dało się. A do uefi nie wlazlem no chyba ze u mnie uefi
@anybetter: to czemu były dwa tryby w biosie... Jedna rzecz zauważyłem przed chwila. Wcześniej napisałem ze uruchomił się linuks z ssd - wtedy prosto z biosu wylazlem dając F10. Przed chwila dałem power on i jakiś problem... Ale inny komunikat niż wcześniej jakieś check cable connection i PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.

Udaje się uruchomić tylko po wyjściu z biosu w dodatku nic tam nie trzeba robić tylko wejść i wyjść.
@abitek: żeby to było takie piękne... a niestety mam w zakładce boot pierwsze "hdd/ssd" a na końcu dopiero LAN po drodze jeszcze USB i odd ma więc nie wiem czy to to. Faaaak