Wpis z mikrobloga

#gastronomia #januszebiznesu #takaprawda #bekazpodludzi #inflacja

Skoczyłem sobie dziś z różową na spacer i przy okazji zatrzymaliśmy się w knajpce. Zamówiłem "zimową herbatę". Dostałem sagę w z sokiem malinowym, kilkoma plastrami pomarańczy i garścią mrożonych jagód.

W czym problem? Rozgrzewająca herbata była w temperaturze pokojowej. Ruchu za bardzo nie mieli. Różowa zamówiła "grzane piwo" i też dostała letniego browara z kija, do którego dali 2 łyżki cynamonu.

Cena? 20 i 21 zł. Chciwość januszy nie zna granic. Inflacja to jedno, ale gastro w Polsce to ostra patola. Pamiętam jak im wszyscy pomagali w covidzie, jak ryczeli, że upadają. Teraz pięknie odwdzięczają się dymaniem klientów i zarabianiem na inflacji.
  • 26
@xionze: A po co? Serio, odpowiedz. Mam znajomych co pracowali w gastro i za takie coś mógłbym dostać co najwyżej nowe napoje z soczystym melem lub babolem z nochala. Albo po prostu by powiedzieli "no trudno, wychodziły ciepłe" i by to olali, bo co to jeden klient dla nich? Lepiej właśnie napisać wysryw w necie, żeby ludzie unikali takich usług. Opinię na Google im napiszę.
@Kopyto96: ja nigdy nie lubiłem chodzić do takich kawiarni, bo nie piłem kawy, a jak zacząłem, to tam specjalnie nie czuje różnicy między kawka za pare zł z maczka a kawka z kawiarnii za 16 zł. Ostatnio wszedłem z różowa do takiej kawiarni i wzięliśmy też po herbatce i najtańszym ciastku (tarta jakaś mała). Wyplacilismy z 5-6 dych i dokładnie to samo co opisujesz xD przykład też z niektórych pizzerii, gdzie
@Kopyto96: Nie znam tematu czy znajoma knajpa czy obca, z obsługą do stolika czy nie ale albo od razu zgłaszasz kelnerowi że nie zapłacisz za to i nara wychodzisz lub robia przy tobie. Albo męczysz sie i płacisz za to hajsy. I znałeś cene przed zamówieniem? I pytać, zawsze pytać. btw dla mnie zimowa herbata to taka ze spirytusem. 96 to twój rocznik? Powinieneś ogarniać takie tematy.
ale gastro w Polsce to ostra patola


@Kopyto96: Uważam się za średnio-inteligentnego, ale tego odkrycia dokonałem już w wieku 16 lat :) Gastro w Polsce to żenująco niski poziom, ale ja nie winię januszy biznesu tylko klientów. Skoro się na to godzą i kupują tę sagę za 20 zł, to widocznie im to odpowiada.
@Kopyto96 Skoro klienci to #!$%@? tłuki dające się #!$%@?ć to Janusze wykorzystują. W Macdonaldzie sprzedawali /sprzedają #!$%@? herbatę po dodaniu do niej tyci półplasterka jabłka za kilkanaście złotych. Janusze jak widać naśladują ulubioną restaurację Polaków.