Wpis z mikrobloga

Chciałem zrobić sobie blat roboczy z szafkami i mam pytanie. Jak robicie formatki z okleiną na brzegach to w wymiarowaniu bierzecie pod uwagę te wystające 0.5mm okleiny i robicie wymiar o 0.5mm większy? Mam na myśli ten "uskok" który się zostawia pod palcem żeby okleina ładnie zasłaniała dochodzącą prostopadle formatkę. Niby to niewiele, ale obie strony to już ~1mm różnicy. #stolarstwo #meblenawymiar #pytaniedoeksperta
  • 7
btw. jak ktoś się zastanawia to formatki tnę na cnc i dokładność 1mm nie jest problemem xD Dlatego pytam czy w ogóle się zastanawiać, czy te 0.5mm to jest nie do osiągnięcia przy samej okelinie i nie jestem w stanie i tak uzyskać takiej precyzji (troszkę więcej kleju na okleinie i może być +/- te 0.5mm na stronie w sumie)
@GryzeKisiel: ogólnie wszędzie, gdzie zamawiałem formatki się tego nie odliczało, bo okleiniarka zbiera nadmiar z płyty pod grubość okleiny jaką sobie zażyczysz. Jakiś mirek tu twierdził, że u niego jest inaczej. Ja podaję wymiar na gotowo. W Castoramie również nie odliczasz jakby co.
@Smarek37: to muszę zapytać. A dodajesz jakieś 0.5mm na wymiarze żeby okleina lekko wystawała poza obrys? Czy wszystkie wymiary robisz idealnie, a potem przy montażu delikatnie o ten ułamek milimetra robisz uskok i cofasz jedna płytę?
@GryzeKisiel: okleina nigdzie nie wystaje poza obrys, bo robisz ją tylko w widocznych miejscach, czyli przody korpusu i fronty, więc nie wiem co tam dodawać. Co ty chcesz składać za mebel?