Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret: ten hełm z PL kosztuje 3500 pln, Pan sprzedaje za 2200 pln. Raczej kiepski interes... Nie można negować niestety każdego przykładu sprzedaży rzeczy w UA faktem fake newsa onuc, niestety czasami naprawdę mamy do czynienia z kimś, kto wykorzystuje wojnę. Tacy zawsze byli i zawsze będą niestety. Oby jak najmniej...
że ktoś kupił hełmy w Polsce i sprzedaje je z na Ukrainie?

Wątpie że oni od nas to kupują w czasie wojny https://www.infor.pl/prawo/sluzby-mundurowe/wojsko/5680131,polska-przekazala-ukrainie-uzbrojenie-o-wartosci-ponad-dwa-miliarda-euro.html

Albo hełm nie jest po kimś kto już nie żyje? xD

A to nie jest tak że jak jest wojna w kraju to kazdy sprzęt sie liczy i nawet jak ktoś umarł to można go dać nowym żołnierzom ?
Na ukrainie może i sie to nie liczy bo przecież
@greg818181: No nie taki kiepski bo dostali go za free tak naprawde i 2200 w kieszeni to kolejny dowód że jak by go kupili z Polski to nie sprzedawali by o prawie tysiąc taniej
@Yurakamisa Mam nadzieje że to fejki bo takich aukcji jest więcej na samym olxie a podobno na ebayu drugie tyle
Wątpie że oni od nas to kupują w czasie wojny


@OHV1234: dałem link, że będąc w PL można kupić dla użytkowników na Ukrainie.

A to nie jest tak że jak jest wojna w kraju to kazdy sprzęt sie liczy i nawet jak ktoś umarł to można go dać nowym żołnierzom ?

Na ukrainie może i sie to nie liczy bo przecież Polska zaraz da nowe to po co stare nosić jak
No wiesz, jeśli kupiłbym koledze hełm, a ten by zginął to jak dla mnie rodzina może sobie ten hełm sprzedać. Tak jakbym kupił koledze np. na prezent pada i kolega by umarł to nie domagałbym się od rodziny zwrotu pada

Co ty piszesz xdd,ktoś umiera na froncie z takim hełmem i myslisz ze ktos go zabiera i szuka rodziny zmarłego żeby oddać mu hełm zmarłego cżłonka rodziny XDD ?
@Yurakamisa: To nie jest prawda Yura, siedze w temacie NVG bardzo mocno i ilość nokto wojskowych z USA wystawianych na UA jest przerażająca, a takiego sprzętu nie kupisz normalnie "z ulicy". A tych ogłoszeń naprawdę nie ubywa. Pojawiły się od maja zeszłego roku i są stale wystawiane. Brzydzi mnie to, jest to hańba dla wojska UA, ale nie zmienia to faktu, że to występuje i ma miejsce w jakiejś skali. Nie
e można negować niestety każdego przykładu sprzedaży rzeczy w UA faktem fake newsa onuc, niestety czasami naprawdę mamy do czynienia z kimś, kto wykorzystuje wojnę. Tacy zawsze byli i zawsze będą niestety. Oby jak najmniej...


@greg818181: oczywiście zdarza się.

Ale jak ten sam użytkownik robi aferę ze sprzedaży na Ukrainie:

a) powypadkowej karetki z rozwalonym silnikiem gdzie nie wiadomo czy Ukraińcy karetkę kupili, dostali, zajechali do reszty

b) robi aferę, że
@greg818181: Nie mówie że problemu nie ma. Problem jest ale jakoś wątpie aby ludzie wystawiali kradzioną pomoc na Ukraińskim olx bo to jest kontrolowane. Było dość głośno jak SBU znalazło magazyn z pomocą wartą 200mln dolarów.

Bardziej uwierzę że sprzęt sprzedają za granicą np na ebayu. Dużo tych aukcji to zwykłe kradzieże i ruskie fejki aby udowodnić że nie warto pomagać Ukrainie.
@KakaowyTaboret: a to tak - typ już u mnie dostał 10 minut temu czarną listę, bo realnie to jest idiota spamujący fake newsami, niestety: https://www.olx.ua/d/uk/list/q-PVS-14/ tu już nie sa fake newsy - to są wyniki wyszukiwania na nokto typu PVS-14 generacji 3 - sprzęt niedostępny kompletnie z ulicy dla szaraczka jak ty czy ja. Część tego to pewnie łupy z ruskich, część to pewnie z zakupu spoza UA i odsprzedaż, ale
Ja przekazałem na wojsko UA szpeju profesjonalnego na ponad 8000 pln, niestety po tym co widzę na OLX UA postanowiłem, że nie pomogę już wcale


@greg818181: dlatego najlepiej chyba pomagać przez zbiórki różnych użytkowników na TT, którzy dostarczają pomoc konkretnym osobom.

A co do OLXa i niższych cen itp to też część tych ogłoszeń to fejki na wyłudzenie pieniędzy.
@greg818181: A teraz mi powiedz, skąd mają hełmy balistyczne wolontariusze w wojennej zonie na ukrainie, jeżeli se nie kupią w sklepie z hełmami? Macie, onuce, te same problemy z logiką, co szury - NOL np. znaczy niezidentyfikowany obiekt latający, a nie statek kosmiczny obcej cywilizacji.
@matixrr: ode mnie poszedł szpej do Legionu bezpośrednio jak się formowały oddziały. Nie wiem czy chłopaki jeszcze w tym biegają - oby dalej żyli ci, którzy te zestawy dostali. Poszły dwa zestawy pełne mundurowe dla zwiadowców/snajperów z oporządzeniem pełnym Molle - w #!$%@? tego poszło - chesty, szelki, pouche specjalistyczne z kilkadziesiąt, plecaki, latarki wojskowe do nokto etc. i nic z tego w jakości do ASG tylko realnie na wojnę). Ale