Wpis z mikrobloga

Czy napęd 2x9 jest rozsądny? Zastanawiam się czy wymienic tylne Alivio na Deore lub SLX i czy nie zmienić kasety na 11 rzedową. Jeśli zostawić 9 rzędów to czy jest duża różnica między deore a slx?
#rower
  • 18
@italia__: kaseta 11rz nie wejdzie na piastę 8-10rz, zmieni się też ciąg linki i przerzutka nie będzie kompatybilna.
na piastę 9rz wejdzie kaseta 10rz ale wymaga to też wymiany korby.
dobre napędy 3x8 - 3x10 nadal świetnie działają, jeśli jednak chcesz upgradować sensownie to zastanów się nad zmianą na 2x10 (na pewno kaseta, manetka i może wystarczy wymiana tarcz korby)
@siona mtb to nawet i 12rz wejdzie.
@italia__ wymiana na 10rz i więcej ma o tyle sens, że dostaniesz sprzęgło w orzerzutce. ale wiąże się to z wymianą całego napędu, przerzutka manetka kaseta lancuch i blat.
Jak masz w miarę nowe alivio z Shadow to nie ma sensu wymieniać na deore czy slx 9rz.
@4x80: eeeeeeee
bębenki na 11rz są kompatybilne wstecznie ale tylko po dołożeniu podkładki, bez podkładki kaseta 10rz i mniejsza lata sobie swobodnie po dokręceniu! Mam, zakładałem, na pewno tak jest!
bębenki 8-10rz są takie same.
kasety 11rz - wynika z tego - są szersze na bębenku niż 8-10rz
@4x80: mam na wierzchu koło 10s - jak wrócę do domu to je zmierzę i ci napiszę, mam też 11 ale musiałbym je rozebrać a mogę nie mieć czasu
kaseta 11rz nie wejdzie na piastę 8-10rz, zmieni się też ciąg linki i przerzutka nie będzie kompatybilna.


@siona:
Wejdzie. Kasety MTB 11s mają ostatnia koronkę zawieszona na przedostatniej a nie oparta na bębenku.
@siona: szosowe są szersze. MTB nie. W szosowych są małe koronki i ostatnia nie może wisieć bo by była zbyt blisko szprych albo wręcz z nimi kolidowała.