Wpis z mikrobloga

Zaczynam rozumieć dlaczego ludzie nienawidzą Agentów Nieruchomości.

O samym fakcie, że w ogłoszeniu oczywiście są podane wszystkie możliwe dzielnice we Wrocławiu z wyjątkiem tej która jest prawidłowa dla mieszkania nie muszę mówić bo to zawsze jest.
Zdjęcia? Nawet są, ale oczywiście na 9 może 5 pokazuje coś sensownie.

Telefon do Pani Agentki z pytaniem o mieszkanie. Po 3 minutach ogarnia które to jest. Pytanie o plan mieszkania - czy jakikolwiek jest. Tak, tak podeśle.

Podsyła. Plan narysowany na żółtej przylepnej karteczce, który no nijak #!$%@? nie wygląda jak to ze zdjęć. Różowa mimo wszystko chce obejrzeć, więc się umawiam.

Pani agentka na sobotę o 11:00 umówiła nas na oglądanie. W sobotę o 10:40 przypomniała sobie, że jednak warto by podać dokładny adres, bo przecież ja je sam znalazłem tylko mniej więcej na google maps. Od spotkania na parkingu zachwala jakie to piękne mieszkanie z dobrym vibem. Po czym GUBI drogę do mieszkania bo idzie do niego pierwszy raz. Przedstawia się sama właścicielom więc nawet tam #!$%@? nie była.

Wisienką na torcie jest fakt, że mieszkanie ma mieć 73 metry. Ma jak się doliczy dwie komórki lokatorskie po 2 metry więc ma 69. Na połowę konkretnych pytań i tak odpowiadają właściciele bo ona nie wie. Na pytanie jaka tu jest kuchenka - pani Agentka, żeby się poczuć ważna odpowiada ŁADNA BIAŁA. To #!$%@? sam widzę, ale indukcja czy Solgaz może albo na uran działa. No warto to jednak wiedzieć.

Miejsce parkingowe na tej samej książce wieczystej więc pytam za ile. No to już przy ofercie. Spotkanie zaczęło się w mieszkaniu o 11:05. 11:25 ona już nas wygania bo ma o 11:30 kolejną parę umówioną.

Najlepszy hit z tego i tak jest taki, że w żywe oczy kłamie na temat dzikiego parkingu pod oknem, że tam skwer ma być zrobiony. Będzie #!$%@? skwer ale z tramwajem przez środek bo to akurat rezerwa pod tramwaj na Klecinę. Tutaj uczulam tych mieszkających we #wroclaw bo to już nie pierwszy agent / developer który skrzętnie omija temat nowej linii tramwajowej w okolicy i sprzedaje ten kawałek jako zieleń. Sprawdźcie sobie dokładnie jak mają iść nowe linie bo się będziecie mogli głęboko zdziwić.

Generalnie widzę, że będę musiał się nauczyć cierpliwości albo zacząć brać jakieś środki uspokajające przed spotkaniami z tymi jełopami.

@puexam Ty lubisz takie opowieści.

#zalesie
  • 111
@Darth_Gohan: Mam trochę mieszkań i podzielam Twoją opinię o tych darmozjadach. #!$%@? robią a dostają za to wynagrodzenie jak prezes banku. Brak profesjonalizmu to ich domena. Najbardziej bawi mnie "możliwość zobaczenia mieszkania BEZPŁATNIE". Z drugiej strony jeżeli jakieś fajne mieszkanie trafi do agencji a nie bezpośrednio na otodom to ono zejdzie dla kupców agencyjnych a zwykły szarak go nawet nie zobaczy. Z 8 mieszkań i 2 domów połowę kupiłem przez pośrednika.
A na pytanie czemu podała inny adres odpowiedziała " Jakbym podała prawdziwy to nikt by nie przyjechał obejrzeć "


@Worm91: Ta ogłoszenia na Wrocław, potem prawie Wrocław, klasyk ;) Cholery idzie dostać, aż przydałaby się opcja dodawania takich agentów do czarnej listy.
Powierzchnia w ogłoszeniu po doliczeniu komórki i schowka na miotły u sąsiada. Raz mi się trafił jakiś sensowny typ, powiedział, że ciche mieszkanie (ciężko było uwierzyć bo główna droga)
2 dni temu rezerwacje na to mieszkanie podpisali my


@marsjanin2012: I to samo mieszkanie regularnie wraca żeby nałapać klientów. Mam takie jedno w bardzo dobrej cenie, nawet pod inwestycje. Regularnie się pojawia i ile razy z innego numeru/emaila napiszesz to już nieaktualne ;)
sprzedawałem chate na drugim końcu Polski przez agenta i nic się nie działo. Totalnie zero zaangażowania bo dom daleko od miasta i trzeba bylo robić wycieszkę a agent miał wyebane. Jak wygasła ta porąbana umowa to zabrałem się za sprzedawanie samemu i dopiero się udało. Niestety musiałem umawiać 1-3 osoby na jeden dzień i jechać z Wroc na podkarpacie. Ile wycieczek bez efektu zrobiłem to już moje.
Dzwoniles do niej, miala ogloszenie wiec? Skad. Czesto dogaduja sie z wlascicielem i mu kradna ogloszenie, albo sie wpraszaja "ja mam klienta" (#!$%@? ma) i mu chce pokazac -> ogloszenie laduje na portalu jako konkurencja!


DUZO bym o tym $#@&$& napisal ale nie mam dzis czasu. Kiedys skrobne. Nam pokradli ogloszenia juz w pierwszym tygodniu. To dlaczego 90%+++ ogloszen na portalach to te pajace a nie wlasciciele faktycznie sprzedajacy? Dlaczego #!$%@? idziesz
Jest tylko ceny zaporowe dla większości.


@apo: pisałem o tym. Nie ma nowej deweloperki "dla ludzi" ale może to i lepiej. Zamiast mieć blok WP co 200 metrów to byłoby nasrane kurników z 5 metrami między budynkami. No a jak kogoś stać na mikroapartament nad odrą po 25k za m2 to tylko pogratulować majętności, ale dla zwykłych ludzi wybór jest albo WP w dobrej lokalizacji albo #!$%@?ów jak jagodno czy inne
@Darth_Gohan: jak ogladalem dom to pani agentka bardzo promowala okolicje i ten dom ze to spokojna polska wies. nie wiedzialas ze jeden sasiad ma warsztat samochodowy, sasiad z drugiej strony hodowle +60 psow, a dom dalej jest warsztat recyklingu elektroniki. pani tez nie wiedziala ze dom na piwnice a ciepla woda jest tylko gdy sie napali w piecu na wegiel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaczynam rozumieć dlaczego ludzie nienawidzą Agentów Nieruchomości.


@Darth_Gohan: A ja nie rozumiem, że w tej nienawiści (bo nie tylko kupujący korzystają z ich usług) sprzedający się jeszcze do nich zgłaszają. Ten zawód powinien zniknąć wraz z upowszechnieniem się internetu i aparatów cyfrowych. Co to za problem, żeby samemu założyć konto na oto-dom czy innym OLX i wrzucić tam zdjęcia z opisem nieruchomości? Nie mam pojęcia – to jest śmierdzące lenistwo czy
@Darth_Gohan Przyjechał rycerz obejrzeć jamę i myśli że mu czerwony dywan rozwiną pod nogi , następny klient czeka , takich jak ty to co 30 minut ma więc normalnie potraktowała cię afera z dupy , a nie czekaj bo ja mam pieniądze i chce kupić to trzeba mnie traktować jak szejk xd .
@Psychol324: zobacz jak mirabelka #!$%@?, podpisala z posrednikiem umowe (why jak tyle jest ofert wynajmu prywatnie, bez frycowego?). W pokoju obok mieszkal cpun, imprezy, syf, halas. Agencja wuja jej pomogla, ta wypowiedziala umowe bez okresu wypowiedzenia a ci ja pozwali o kase i chyba wygrali w sadzie. Te dzidy maja prawnikow znajomych i ja zasczuli. Jakby to bylo wynajmowane prywatnie a nie przez agencje mysle ze wlasciciel sam by problem rozwiazal
@Jojo303: xD

Weź poskładaj literki w poście jeszcze raz i może ogarniesz o co w nim chodziło bo teraz napisałeś głupotę.

Gdzieś napisałem, że ma mnie traktować jak szejka? Wymagam odrobiny zaangażowania w swojej robocie. To wszystko. Jak Ty lubisz marnować swój czas to już Twoja sprawa. Jak lubisz być obsługiwany przez kogoś kto ma Cię w dupie kompletnie to też Twoja sprawa. Natomiast nie dziw się, że jednak większości ludzi
@Darth_Gohan: U nas w mieścinie - uzdrowisko, miejscowość górska, turystyczna itp. m2 mieszkania po 11-13 tys zł, coraz mniejsza ilość atrakcyjnych działek, pośrednicy są podkupieni przez grube ryby i jak pojawia się u nich klient z fajną działką na sprzedaż to od razu dają cynka swoim panom i działka znika w momencie. Prywatnie człowiek nie ma szans się w fajnym miejscu wybudować bo powstają na małych działkach takie dziwolągi gdzie maksymalnie
Będzie #!$%@? skwer ale z tramwajem przez środek bo to akurat rezerwa pod tramwaj na Klecinę.


@Darth_Gohan: Na Ursynowie była rezerwa pod autostradę ale jednak jest skwer więc może mają jakieś dodatkowe informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)