Wpis z mikrobloga

@bylembordo: element zawsze musi być dłuższy niż tarcza Piły, bo gdy element jest krótszy i zaklinuje się między Piłą a culagą to z Piły robi się wyrzutnia formatek która łamie żebra xd obczaj na yt, ogólnie bardzo niebezpieczne zjawisko
@bylembordo zrób sobie dodatkowe popychacze, ten plastikowy jest dość kiepski. poza tym, popatrz sobie najpierw na yt co to kickback i podstawowe safety measures pilarki. Najlepszą radę jaką usłyszałem na temat pilarki to popychając drewno zawsze rób to w taki sposób żeby nie stało Ci się nic złego jeżeli nagle drewno magicznie zniknie. Jeżeli dojdzie do kickbacku to tak właśnie się stanie, a Twoje ręce opadną bezwiednie. ponadto nie stój bezpośrednio w
@bylembordo ja dodatkowo kupiłem na allegro układ z softstartem. Chyba że Twoja wersja go już ma. dużo przyjemniej się pracuje bez tego kopniaka a pikarka posłuży dłużej bo oszczędzasz cały mechanizm i ruchome elementy przed tymi nagłymi strzałami przy uruchamianiu.
@bylembordo przede wszystkim daj sobie czas na zabawę, różne cięcia, przygotowując się do nich najpierw na "sucho". Pamiętaj że jeżeli tniesz długie elementy to musisz mieć miejsce za piłą. zetkniecie z przedmiotem lub ścianą w trakcie cięcia to duże niebezpieczeństwo. Warto też do niej dorobić jakąś klapkę która zwiększa powierzchnię wyłącznika, zawsze warto mieć możliwość natychmiastowego wyłączenia maszyny. Zero clearance insert to świetna sprawa. pamiętaj tylko że robisz na nim cięcia po
@bylembordo ale najważniejsze. Usiądź spokojnie, odpal yt i pooglądaj filmy o bezpieczeństwie pracy z pilarką. Dużo szczegółów jest mało intuicyjnych a nauka na własnych błędach przy tym sprzęcie jest kiepskim pomysłem. To jest najbardziej uniwersalne ale też najbardziej niebezpieczne narzędzie stolarskie. Powodzenia!
@bylembordo kup jakikolwiek wosk i smaruj regularnie blat i przyrżnie. Nie ma nic gorszego niż material który nie ślizga się gładko w trakcie cięcia. jeżeli teniesz sklejki, płyty wiórowe to warto czasem wrzucić tarczę do gorącej wody z proszkiem do prania. Po chwili przeszorowac szczotką, opłukać i dokładnie wysuszyć. Często tarcza jest po prostu oklejona a nie tępa.