Wpis z mikrobloga

Panowie, problem jest następujący. Siostrzeniec składał sobie w częściach komputer i jak już zakupił wszystkie części to zawołał mnie, abym mu go złożył. I tu pojawił się problem, wszystko podłączone i śmiga, oprócz karty graficznej. Jako, że ja dawno wypadłem z rynku komputerowego to się nie znam, na tym co on tam sobie poskładał.

Specyfikacja jest następująca:

płyta główna Gigabyte B450 Aorus elite v2
procesor Amd ryzen 5 5000
grafika Geforce GTX 1660
zasilacz be quiet system power 10 550W
dysk SSD samsung 1TB
ram DDR4 16gb goodram

Chodzi o to ze karta graficzna w ogole nie startuje, kontrolka na plycie swieci na czerwono przy vga, wentylatory od karty nie chodza, sprawdzona na 2 slotach pci, karta ze starego komputera dziala. Stawiam, ze cos z zasilaniem albo sama karta, ktorej nie mamy gdzie indziej jak sprawdzic. Siostrzeniec mowil, ze nawet jak odlaczyl ram i dysk, to karta i tak sie nie wlaczyla. No chyba, ze tu wiecej rzeczy nie gra.

#komputery #pcmasterrace #pc
  • 12
@bonus Sprawdzone było od razu, nie widać żadnych fizycznych uszkodzeń, ani na zlaczu pci karty ani na złączu zasilania. Trzeba ją oddać chyba na rejkomię, bo cos wiecej jej chyba dolega.
@T1oo @GhostTrick Zabrałem karte i pojechałem do kolegi, tam tez sprawdzaliśmy na różne sposoby i nic. Bios resetowany tez na rożne sposoby, bez karty graf nie ma kontrolek. Wychodzi na to, ze dostal uszkodzona karte po prostu. Teraz komp chodzi ze stara karta graficzna. Dzięki Panowie.
wentylatory od karty nie chodza


@Sebik89: zwarcie na 12V przez co poszły bezpieczniki i brak podstawowych napięć.
Pewnie padły mosfety lub driver jak dopisało szczęście a w najgorszym przypadku ram lub GPU.
@Sebik89: rozumiem, że kupił używkę. Niestety wielu sprzedawców sprzedaje uszkodzony sprzęt komputerowy jako działający...
Sam ostatnio nadziałem się na używany RAM, który okazał się uszkodzony. A nie chce mi się walczyć ze sprzedawcą o niecałe 60zł.