Wpis z mikrobloga

@Krx_S Dzięki za odpowiedź! Masz może jakąś sugestie odnośnie ścieżki naprawy? Stał tak 2 tygodnie, dzisiaj zgrałem wszystkie dane i wszystko usuwam. Jeśli dobrze zauważyłem w bios nawet wzmianki o karcie nie było.
@otua Hmmm, swoje lata ma to fakt. Po 10 resetach zadziałała ma paręnaście minut, po odpaleniu gry znów padło po paru minutach. Zacznę od pasty i zerknę dokładniej co tam w bios słychać. Myślałem, ze będę miał możliwość odpalić zintegrowana kartę, ale chyba jej nie posiada :p
@otua Nigdzie nie mogłem znaleźć opcji w Bios żeby przełączyć karty. Czy wymiana tego o czym mówisz jest skomplikowanym zadaniem czy idzie ogarnąć temat w domowych warunkach?
@mAnic_: Jak się ma ręce to idzie. Jak ściągniesz chłodzenie wszystko będziesz widział co i jak. Ważne jest aby grubość nowych termopadów była taka sama jak w oryginale.
@otua Po formacie chociaż artefakty zniknęły, ale pojawia się informacja, że system odłączył kartę graficzna. Zaraz sobie zamówię pastę i będę działał :)
@nandrolone Po formacie artefakty zniknęły. W menadżerze urządzeń mam informacje przy karcie, że została odłączona przez system. Jak zdjąłem obudowę koedy jeszcze artefakty były na ekranie i dotknąłem kartę, to ich ilość się zwiększała lub zmniejszała, zaleznie od siły nacisku ale też nie zawsze. Nowa karta 500euro więc wymiana raczej się nie opłaca biorąc pod uwagę to, że lada dzień będę chciał kupić nowy, normalny komputer. Chciałbym spróbować to jakoś naprawić.
@mAnic_: Nie potrafie Ci powiedzieć. Bo nie wiem co jest uszkodzone. Przyjmijmy że gpu coś ok 150 euro (reballing).
Za VRAM trochę mniej - 80-100 od kości. Do tego powinieneś dostać gwarancję na wykonaną usługę