Wpis z mikrobloga

Czy montaż czegoś takiego jako AP na piętrze (pierwsze urządzenie Funbox 6 (z wifi 6) ma sens w celu poprawy pokrycia zasięgu wifi? Docelowo ten AP miałby być podłączony po kablu pociągniętym od Funboxa. Internet 600 Mb/s, czasami korzysta z niego więcej osób (ważne QoS) i nie wiem jak to się przełoży na to jeśli ten AP jest w stanie "obsłużyć" tylko powiedzmy 300 Mb/s…
https://allegro.pl/oferta/access-point-d-link-dwl-6600-dual-band-a-b-g-n-9264563192

@dktr

#siecikomputerowe
  • 4
@saczuser: Nie wieszaj zabytków a/b/g/n. w N w 40 MHz wykręcisz w porywach do 120 Mbitów. Powieś coś współczesnego - unifi-ap-ac albo eap225. Przy prędkościach 600M nikt się QoSem nie przejmuje no chyba że masz w domu z 20 komputerów z odpalonym torrentem.
Dzięki, widziałem Twój wpis sprzed kilku dni gdzie podawałeś te modele. Patrzyłem na Allegro i nawet używki to minimum 300 zł, chyba, że orientujesz się czy da się je czasem wyrwać okazyjnie za sporo mniej? Liczyłem na coś taniego, no ale widzę, że rzeczywistość jest kompletnie inna od moich wyobrażeń i oczekiwań.

Z tego co pisałeś to te urządzenia pozwalają na bardzo szybkie przełączanie miedzy urządzeniami (w tym wypadku routerem Funbox 6
@saczuser: To co podałem to typowe urządzenia do montażu na suficie/ścianie zasilane przez ten sam przewód co transmisja. Mają dwa radia 2.4 GHz N i 5 GHz AC. Roaming między AP jest zależny głównie od klienta a nie AP, tylko klient "wie" jakie ma sąsiednie radia w okolicy, AP jedyne może klienta wywalić gdy ma za słaby sygnał, gdy AP wspierają protokoły 802.11r/k/v to przełączanie jest znacznie szybsze bo odpada czas
Dzięki za typy, ale czym w zasadzie różni się taki AP od routera poza tym, że jest właściwie okrojony? Kosztem innych funkcji które lepiej działają i obsługują kolejne takie punkty?

Coś takiego https://www.pepper.pl/promocje/router-xiaomi-ax3600-wifi-6-z-opcja-na-openwrt-660497 i zmiana na OpenWRT ma sens czy nie ma sensu się w coś takiego bawić? W dalszym ciągu byłby podciągnięty kabel do tego urządzenia na piętrze i ono rozgłaszałoby Wifi u góry (tylko czy będzie to się sprawnie przełączać)?