Wpis z mikrobloga

Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śmieszne jak cyganie istnieją od ponad tysiąca lat, przewinęli się przez setki kultur, narodów i w każdym są synonimem oszustwa, żebractwa i kradzieży. Jeszcze nie słyszałem żeby słowo cygan miało pozytywne namaszczenie (no może pośród innych roma xd). #polska #gownowpis
pieknylowca - Jak gardzę tymi cygankami żebraczkami to głowa mała. W ogóle to jest śm...

źródło: IMG_20230328_082131

Pobierz
  • 97
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@pieknylowca: Pamietam ilekroć byłam w jednym mazowieckim mieście, to pod katedrą stała taka cyganka, która za każdym razem chciała hajs, przymilała się, a gdy tylko ktoś jej odmówił prawie go wyzywała. Dziwna ta nacja.
@pieknylowca: pracowałem w sklepie i przyszli cyganie - chcieli coś na raty, przyprowadzili seniorkę rodu, która jako jedyna miała oficjalny dochód - zasiłek stały z MOPS. Sorry drodzy państwo, ale zasiłek z MOPS to nie jest coś na co bank może wsiąść w razie niespłacania rat - do widzenia. Wracają za pół godziny z gotówką.
@pieknylowca: ona tam codziennie stoi od co najmniej roku, raz dla niepoznaki widziałem jak stała przy drugich schodach, już nikt nawet jej nie próbuje wyganiać bo jak ją wygonili z 2 razy to sobie tabliczke załatwiła że jest chora, ogólnie to rozmawiałem z nią kilka razy i za każdym razem inną chorobę wymyślała i inne rzeczy o rodzinie mówiła
ona tam codziennie stoi od co najmniej roku,


@Swpo: stała też o wiele dłużej. Jest jeszcze taka stara baba która żebrze na centralnym/przy arkadii. Zawsze na kolanach, ręce złożone do modlitwy i święty obrazek na ziemi. Myślałem że jak wrócę do Warszawy po studiach to choć trochę wygina
@pieknylowca: niestety w USA myślą, że cyganie są spoko. Próbuję ich edukować, że to najgorsze gówno, a nie romantyczne akcje rodem z hollywood. Moja dziewczyna już zobaczyłą jaki syf brudasy odwalają w Gdańsku. Jak upijają psy i swoje gówniaki.
w wielu krajach ma pozytywne skojarzenia tylko na wschodzie europy jakieś patusiarskie plemienia są


@pieknylowca: @sinls Tak tak, np. w Anglii. Po maturze wyjechałem tam, aby zarobić jako robol na budowie, ale na miejscu o mały włos nie dostałbym posady jako człowiek, który obserwuje monitoring sklepowy i jak tylko pojawiają się dżipsis dzwoni po bagiety xD
@M4rcinS: Chlopie przeciez to jest jedna wielka mafia. Nawet dzisiaj na dworcu widzialem jak jakas zgarbiona pani cyganka zebrala i ledwo chodzila a jak doszla do swojego opiekuna 200m dalej, ktorego juz znam z widzenia, to nagle uleczona i normalnie sobie z nim gadala.
@pieknylowca Mam z nimi tylko zle doświadczenia. Nie cierpie ich i jak jestem w pracy często wzywam ochronę bo inaczej się z nimi nie da. Są jak zdarta płyta. Niby trochę po polsku mówią, a niby nie. Najbardziej lubia wlecieć cała gromada i drzeć jape żeby cię przekrzyczeć i zrobic zamieszanie. #!$%@? ich za drzwi i tak wrócą. I tylko ku.. hasłami potrafią: PANI, ILE OPUŚCISZ, CHORE DZIECKO i tak w kółko.