Wpis z mikrobloga

Zdajecie sobie sprawe ze istnieje REALNA SZANSA ze ten oto osobnik czyli Sebastian Pitoń ktora mowil ze gdyby rzadzil Polska to wybudowalby mur na granicy z #ukraina oraz fose wypelniona kwasem dostanie sie do sejmu jako posel #konfederacja ktora do tego bedzie w koalicji rzadzacej razem z #pis? Wszystkie sondaze na to obecnie wskazuja. To jest dramat. #polityka
pieczonyszczurz_ogniska - Zdajecie sobie sprawe ze istnieje REALNA SZANSA ze ten oto ...

źródło: 9228d8a9c4bed4448f278ff575e324d5

Pobierz
  • 66
@zackson @Greg36

Piszecie, że PiS może konfederatów zwyczajnie kupić i ok, nie możemy wykluczyć takiego scenariusza. Właśnie dlatego napisałem, że to musiałby być totalny bezideowy skok do koryta. Jeśli jednak przyjmujemy takie założenia to dyskusja ma niewiele sensu, bo każdy wątek koalicyjny z dowolną, nawet najbardziej egzotyczną partią możemy zamknąć mówiąc, że "każdy ma swoją cenę"
nawet najbardziej egzotyczną partią możemy zamknąć mówiąc, że "każdy ma swoją cenę"


@SoplicaTadeusz: Niestety tak. Ja osobiście nie mam kandydata na którego chciałbym zagłosować, była Nowoczesna z ciekawymi pomysłami to ją PRowo zniszczyli. Także teraz mogę liczyć tylko na to że wygra PO razem z kimś i będzie chociaż porównywalnie jak było przez 2 kadencje PO - mniejsze zło. A PO to chyba jedyna partia gdzie można być pewnym tego że
Jak niby konfederacja miałaby wejść w koalicję z PiSem? Już większą szansę na to ma Lewica, bo często głosują razem i ich poglądy, przynajmniej gospodarcze, się mniej więcej pokrywają. Koalicja PiS plus Konfederacja to już musiałby być typowy skok po władzę czyli nieważne z kim ważne, że przy korycie.


@SoplicaTadeusz: wystarczy, że ideologicznie są spójni. PiS im obieca redukcję jakiegoś tam socjalu i obniżenie dwóch podatków, do tego kilka fajnych stołków