Wpis z mikrobloga

@taktoto: Kebab w środku odżyje po tym jak przybędą studenci.

@Nokimochishii Nom, lokalizacja luks. UMCS, UP, KUL, Polibuda też dosyć blisko.
Wiesz może kiedy mają tam coś robić i ile to będzie trwało?
@Fako: W marcu do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek o uzgodnienie warunków zgody na budowę. Czyli podejrzewam, że na to iż ma być nadbudowa o 15 pięter od strony Ofiar Katynia i bliżej ul. Lipowej ma być 8 pięter nadbudowy to raczej szybko im to nie wyjdzie. W międzyczasie przy Olimpie stawiają akademik 13 piętrowy od marca 2021 i termin zakończenia prac to koniec 2023, czyli ponad 2 lata.
To podejrzewam,
@Nokimochishii: Nie wiem jak tam nastroje inwestorów ale raczej i tak nic nie pobije Galerii Arkady na Lubartowskiej xD

Prezydent Lublina wytoczył pozew sądowy przeciwko spółce Arkady o zwrot działki za ratuszem.

I tak od 2021 chyba się sądzą, bo nie słyszałem nowinek na temat tego terenu.
@siodemkaxx: Nie chcę ci nic mówić, ale pierwotny plan w 2004 roku zakładał budowę Plazy wraz z hotelem.
Plazę wybudowali, zostawili miejsce na ten hotel (w tych miejscach jest wzmocniona konstrukcja), ale nowy właściciel uznał, że woli zabulić karę za niedotrzymanie umowy, ale hotelu nie wybuduje. No i teraz wracają do tego pomysłu, ale już z akademikiem.
@Nokimochishii właśnie tak było. Pierwotnie miał być kilku piętrowy hotel i centrum biurowe nad plazą. Więc teoretycznie wszystko wcześniej zostało sprawdzone, więc ekoterrorysci miejscy nie powinni wariować.
@Fako: No i nie pyknie XD

Na plany inwestora nie zgodził się jednak Urząd Miasta. W środę po południu opublikowano decyzję odmowną. Urzędnicy powołali się m.in. na niespełnienie tzw. zasady dobrego sąsiedztwa.

Galeria znajduje się w strefie ochrony sanitarnej cmentarza przy ul. Lipowej. To wyklucza możliwość lokalizacji w jej obrębie mieszkań.
@Nokimochishii: No i cóż xD
I trochę mnie dziwi wytłumaczenie

Galeria znajduje się w strefie ochrony sanitarnej cmentarza przy ul. Lipowej. To wyklucza możliwość lokalizacji w jej obrębie mieszkań.


Bo przecież dosyć nowe osiedle Wiktoryn na rogu Unickiej i Spółdzielczości pracy powstało (w sumie graniczy tylko rogiem) ale za to jest spory blok przy Walecznych (tylko ten jest raczej stary). O szkole nie wspomnę.
No i z tego co znalazłem o