Wpis z mikrobloga

Kto rządzi w Rosji? kto wydaje decyzje? Oczekuje merytorycznej dyskusji i odpowiedzi. Zacząłem się nad tym zastanawiać bo kiedyś przeczytałem w internecie że w Rosji decyzje podejmuje FSB i GRU a nie Putin czy jego "ziomkowie". Ostatnio znowu zacząłem o tym myśleć za sprawą Igora Girkina - pułkownika FSB, który jedzie jak po łysej kobyle po Szojgu, a do Putina mówi wprost że ma się zamknąć i że jest klaunem, cały czas go krytykuje i jego wystąpienia, i to nie w piwnicy przez gadu-gadu, tylko na swoich propagandowych kanałach.

Na wikipedii jest napisane tak o nim:

"23 sierpnia nazwał Putina „klaunem”[72]. W przeciwieństwie do liberalnej i prodemokratycznej opozycji wobec Władimira Putina ultranacjonaliści i działacze prowojenni, tacy jak Girkin, są uważani za nietykalnych, ponieważ chronią ich wysocy rangą członkowie służb wojskowych i wywiadowczych[73]."

Czyli generalnie Putin, Szojgu t pionki a prawdziwi mocodawcy i grube ryby to goście z wywiadu wojskowego.

#rosja #wojna #ciekawostki #ukraina
  • 8
  • Odpowiedz
@Darthal: Racjonalna hipoteza. Tez się zastanawiałem, jako stały widz piwnicznych debat, dlaczego za pustą kartkę manifestując na ulicy idziesz do kicia/w kamasze, a za obrażanie Putina, "Striełkow" nie jest karany jakkolwiek. Druga kwestia to fakt, że Putin po odwaleniu takiego gówna, dalej siedzi na stołku. Gdyby był "samodzielny" to pewnie juz pół roku temu by go zdmuchnęli.
  • Odpowiedz
Putin po odwaleniu takiego gówna, dalej siedzi na stołku


@straszny_kameleon: Putin jest symbolem i twarzą rosji. Nie mogą go usunąć. Pewnie nawet jak zdechnie to będą przez chwilę to ukrywać pokazując dublerów. Dla zbyt wielu obywateli Putin == rosja == siła. Tymbardziej ciekawe, że Girkin może sobie na tyle pozwolić. Może w rosji można powiedzieć wszystko, byle wspierać wojnę. A wojna jako taka nawet przegrywana wiąże obywatelom ręce i koło wyzysku
  • Odpowiedz
@wot7557: Putin jest symbolem i twarzą rosji, ale do kultu stalina mu daleko. Nie utrzymasz się u władzy samą popularnością. Musisz mieć gigantyczne plecy. Nam się czasem wydaje, że tam na samej górze to: ą, ę, przepraszam, dziękuję... jak w tv. Struktury władzy nie różnią się zbytnio od mafii. Ktoś podskoczy, ginie w wypadku, inny traci majątek życia. I to nie tylko w rosji. Wszystko rozbija się o faktyczną władzę nad
  • Odpowiedz
@Darthal: W podmiocie o takiej skali jak państwo jedna osoba nigdy nie decyduje. Nie ważne czy Rosja, Polska, Stany Zjednoczone czy Los Angeles Lakers. Rozumiesz
  • Odpowiedz
@wot7557: Mi się nie zgadza tylko ta opcja z bogaceniem się najbogatszych. Bo gazprom potracił w uj umów na gaz, #!$%@? gazociągi, ropa jest sprzedawana po kosztach wydobycia a czasem (jeśli wierzyć mediom) nawet i taniej po jakichś hindusach którzy to potem mieszają i sprzedają jako swoje ze swoją nową marżą, oligarchowie potracili swoje zagraniczne inwestycje - wille, jachty itd. Więc w jaki sposób oni zyskują? Jeśli zgarnęliby ukraińskie ziemie bogate
  • Odpowiedz
@Qbon1802: Nawet jesli firma jest na minusie, to nadal spokojnie oligarchowie pomnażają swój majątek. Nie patrz na rosję jak na panstwo europejskie. Tam masz topkę (100, 1000 ludzi?) ktora traktuje panstwo jak swoje. Oligarchia dostala w zarząd gazpromy i inne giganty gazowe, gdzie operuje sie miliardami. Mają pod sobą dziesiątki tysięcy wiernych ludzi z "klasy wyższej" która żre okruchy (miliony) z ich stołu i tak to sie kręci, i tak robi
  • Odpowiedz
@Qbon1802: Tutaj chyba myślę nie o tym ile masz zer na koncie tylko na co te bogactwo się przekłada. Jaka jest z niego korzyść. Dla tych ludzi i tak nie ma rzeczy na którą nie byłoby ich stać. Za to po rozpoczęciu wojny te ich majątki mają o wiele większą wartość wewnętrznie. Teraz mogą tworzyć prywatne armie, pozbywać się niewygodnych obywateli, mnożyć swoje majątki poprzez restrukturyzację społeczeństwa. Ludzie oddają swoje życia
  • Odpowiedz