Wpis z mikrobloga

Stoje sobie w kolejce do kasy w pewnym sklepie z owadem w logo, przedemną jakiś gościu, za mną jakaś #madka z małym dzieckiem. Przychodzi moja kolej na skasowanie zakupów, wyszła pokaźna sumka, ponad 300 zł, dzięki inflacja bardzo. No i pani kasjerka pyta się mnie czy karta czy gotówka? Ja tak patrzę na kasjerkę, następnie na babkę za mną, potem znów na kasjerkę i odpowiadam, pokazując palcem na madke z dzieckiem:
- Ta pani za mnie zapłaci.
Kasjerka i babka niemalże równocześnie:
- Słucham?!
- A tak proszę pani - mówię do kasjerki, pokaując dalej na madke - haruję jak wół, od rana do wieczora przez 6, czasem i 7 dni w tygodniu, większość mojej wypłaty zabiera państwo a oddaje pani która stoi za mną w kolejce w postaci 500 plus i innych socjali! Ja nie mam z tego nic, więc teraz poproszę panią z tyłu aby oddała mi to co ja na nią i jej bachora pracuję i zapłaciła za moje zakupy! To chyba uczciwe?
Po chwili ciszy, klienci i kasjerka zaczęli bić brawo, madka zaczerwieniona zapłaciła za moje zakupy i wyszłą. Dobrze zrobiłem?
#polska #bekazlewactwa #500plus #p0lka
  • 23
@duszan_z_kapitana_dupy: #!$%@?ąc od tego baita, równie dobrze mogła być na macierzyńskim, ojciec pracuje pełen etat, ona zaraz wraca do pracy. Przy jej macierzyńskim 3500 zł i ojca UoP 5000 zł takiej rodzince należy się jedynie 500+ i absolutnie nic więcej. Nawet nie odliczą dziecka od podatku jak nie mają ślubu, nie dostają żadnej zapomogi na start, żadnego becikowego itd. Jedyny socjal jaki się należy od oprócz 500 zł miesięcznie (duużo więcej
@duszan_z_kapitana_dupy: Odpisując na tę pastę madka odpowiada:

"Obecnie na około 7 mln dzieci przysługuje świadczenie 500+, czyli około 30 mln dorosłych osób płaci na to podatki.

Pobieram świadczenie od czterech lat więc proszę, oto pańskie 0,0008 zł za ten czas które od Pana wydoiłam"


@Ommadawn: 4 lata x12 miesiecy x500zł=24000zł

30mln dorosłych płaci na 7mln dzieci, więc każde 30 osób składa się na 7 dzieci, więc na jedno dziecko składa
@justkilling: realnie płacących podatki jest może z 15 mln tak że tego.. transferowane kwoty są jeszcze wyższe. Można się jedynie pocieszać, że znaczna część to zwykły chamski dodruk w NBP więc rząd kradnie na te transfery od każdego, nawet od emerytów, kulawych i zmarłych, których trzeba włożyć do ziemi. Bo drożeje wszystko w tempie szalonym, zgadnijmy dlaczego. W telewizorze powiedzą, że dali a mogli nie dać. Przyjdzie inny i nie da
@duszan_z_kapitana_dupy: Jeśli to była samotna matka to jesteś zwykłym ignorantem i nigdy nie zajmowałeś się dziećmi. Łatwo oceniamy, my Polacy, stojąc w kolejce zrobiłeś skan całego życiorysu i wysrałeś to na bogu winną osobę. Wyjdź ze sklepu, idź na miasto, zbierz grupę ludzi i zacznij walczyć o odebranie socjalu, tym którzy na tym żerują. Dla mnie żenada, zayebałbym ci liścia i tyle bys miał z tych zakupów.
@justkilling: Ja troche inaczej to obliczyłem i nie bierz mnie ofc na serio jakby co ale skoro chcesz wiedzieć jak do tego doszedłem, to proszę xD 0,0008 zł to kwota która wychodzi przy podzieleniu 24 000 przez 30 milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Założenie jest takie ze udział jednego podatnika w świadczeniach dla tej jednej konkretnej osoby przez 4 lata to właśnie tyle. Pamiętaj, jestem tylko wykopkiem
realnie płacących podatki jest może z 15 mln tak że tego


@hu-nows: nie, realnie płacących jest pewnie z 33 miliony, każdy kto coś kiedykolwiek kupił z vatem też sie na to składa, wcale nie trzeba pracować
@justkilling: no to policz też dzieci, przecież płacą VAT kupując cukierka.. są podatki i są podatki.

Btw algorytm detekcji kto realnie placi a kto jest beneficjentem jest bardzo prosty. Nawet przy dodruku transfer od wytwórcy dóbr i usług do oglądacza telewizora jest nieunikniony, nawet gdy bezrobotny będzie się żywil tylko towarami z akcyzą i VATem nie czyni z niego podatnika, ot oddaje do puli część tego co dostał.Równie dobrze moglibyśmy uznać,
hu-nows - @justkilling: no to policz też dzieci, przecież płacą VAT kupując cukierka....

źródło: IMG_20230405_184337

Pobierz