Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela: to, że młodzi ludzie nie otrzymują 500+ czy 13. emerytury nie oznacza, że nie otrzymują nic. Bo otrzymują choćby powszechna edukację, służbę zdrowia, policję, straż, ewentualny zasiłek dla bezrobotnych, odśnieżanie, drogi i pewnie masę jeszcze innych rzeczy, których nie chce mi się już wymyślać. Oczywiście i tak i tak nie mają najmniejszego obowiązku posiadać dzieci. Ja wiem, że jest trend narzekania na wszystko co w Polsce, ale jednak niże żyjemy
@pwone:
Poziom edukacji jaki jest wiemy wszyscy, policja jaka jest nawet nie będę komentował. Zasiłek dla bezrobotnych przyznawany jest na takiej zasadzie, że właściwie dotyczy garstki ludzi, i to raczej takich co to bezrobocie planowali. Od biedy zgodzę się ze służbą zdrowia, strażą czy utrzymaniem miasta w porządku. Jednakże nie można zapominać, że młodzi ludzie również płacą podatki, więc do tego wszystkiego się dokładają. Jakby nie patrzeć młodzi ludzie znacznie więcej
@Edi93 też się zgadzam.
@MatthewDuchovny nie użyłbym tu słowa obowiązek bo nie jest to obowiązek. Każdy robi jak chce. Ja bym powiedział że posiadanie potomstwa jest w dobrym tonie. Coś jak ustąpienie miejsca w autobusie osobie starszej. Szczególnie jak ktoś na spoko życie, brak potomstwa jest samolubnym wyborem
@Zgrywajac_twardziela

Jakim idiotą musi być młody człowiek by czuć jakikolwiek obwiązek wobec państwa które nie zapewni mu żadnej emerytury, oskubie z pensji nie dając wiele w zamian, a na koniec jeszcze na siłę wcieli go do armii?


To właśnie problemy braku zastępowania pokoleń. Głodowe emerytury i oskubywanie ludzi aby kase z podatków dolewać do ZUS to są właśnie skutki. Odkładanie na własną emeryturę jest mało optymalne, polecam zrobić wsteczną symulację i zobaczyć
@MatthewDuchovny:

Oczywiście, że posiadanie dzieci jest obowiązkiem wobec społeczeństwa. Trzeba mieć wyprany mózg tak jak autorzy komentarzy powyżej żeby twierdzić inaczej.

Zapewniam was drogie lewaki że indywidualnie każdy ma was w dupie i możecie sobie nie mieć dzieci wcale ale dla społeczeństwa posiadanie dzieci jest absolutnie KLUCZOWE. Brak dzieci to problemy na tylu płaszczyznach że to się wam w głowach nawet nie mieści. I argument o tym, że nic nie dostajecie
@zibizz1:

Odkładanie na własną emeryturę jest mało optymalne, polecam zrobić wsteczną symulację i zobaczyć ile dziś dostałby emeryt który przez ostatnie 30 lat odkładał tyle ile wpłaca się na ZUS

No na pewno bardziej optymalne od tego co mamy teraz, bo obecny system działa tak, że ludzie płacąc krocie na składki dostaną głodowe emerytury, a Ci którzy wcześniej odkładali niewiele mają obecnie eldorado xD
Oczywiście, że posiadanie dzieci nie jest obowiązkiem. A osoby, które uważają, że trzeba posiadać dzieci mają mentalność totalitarną.


@NPC2137: wystarczy system emerytalny skonstruować tak, by wymuszał utrzymywanie starszych przy pomocy młodszych. Pytanie postawione w poście bez uwzględnienia czynników czynników które w decydujący sposób mogłyby wpłynąć na decyzje jest bardzo bezkontekstowy i nie wiem czy jest sens te procenty w ogóle ze sobą porównywać.
@Zgrywajac_twardziela: Masz racje co do tego że w systemie sa uprzywilejowane grupy np mundurowi czy kobiety. Ale naprawde zrób to ćwiczenie. I porównaj zbieranie kasy prywatnie i inwestowanie ich w bezpieczny sposób (obligacje, lokaty) do wrzucania do ZUS. Zrób to dla osoby która w 1985 rozpoczyna swoją pierwszą pracę i w 2020 przechodzi na emeryture. Zaróno dla męszczyzny który średnio na emeryturze spedzi 10lat jak i dla kobiety która spedzi na
Bo otrzymują choćby powszechna edukację, służbę zdrowia, policję, straż, ewentualny zasiłek dla bezrobotnych, odśnieżanie, drogi i pewnie masę jeszcze innych rzeczy, których nie chce mi się już wymyślać.


@pwone: czy wlasciciel chlewni karmi swinie zeby glodne nie chodzily? Czy to w jego interesie jest zeby wyrosly na dorodne swiniaki, bo wiecej zarobi?
W zyciu nie ma nic za darmo, edukacja nie jest "darmowa" ani nie jest dostepna bez powodu. Ale nie
@MatthewDuchovny: @Zgrywajac_twardziela:
Mylicie społeczeństwo z państwem.
Państwu może nie jesteście nic winni, ale społeczeństwu w pewien sposób tak.
Żyjecie w społeczeństwie. Korzystacie z jego dobrodziejstw. Społeczeństwo kręci się wyłącznie dzięki odnawialości. Nie dajecie następnych pokoleń to przestanie się kręcić i stracą na tym wszyscy.
Trochę krótkowzroczne myslenie.
Młodzi ludzie praktycznie nic nie otrzymują od społeczeństwa


@Zgrywajac_twardziela: mówi pokolenie mające (szczególnie w krajach postsowieckich) najlepsze warunki bytowe ever i wyraźnie lepsze niż jeszcze 20 lat temu. Odklejenie i roszczeniowość 2137% normy xD

@andrej2: myślę, że chodzi głównie o odejście (słuszne) od patriarchalizmu.
Żłobek kosztuje 2000-3000 zł. Może jakby były darmowe żłobki i te prywstne refundowane 90% przez państwo to byłoby więcej chętnych.

Na pewno już nie powrócimy do czasów patriarchalizmu. To jest tak samo realne jak to, że teraz kobieta będzie chodziła do pracy a facet opiekował się ogniskiem domowym.

Już w tej chwili mając lekko ponad 30 lat nie liczę na emeryturę
@MatthewDuchovny: ech, feministyczne gadanie zrzucające wszystko na złych mężczyzn. Tak, przejście do partnerskich stosunków jest korzystne i super, ale nie to jest przyczyną.
Jeśli miałbym wskazać kilka najważniejszych czynników to:
- rewolucja seksualna - adaptacyjnie doszliśmy już tysiące lat przed naszą erą w różnych społecznościach niezależnie, że monogamia się opłaca społecznie. Ostatnie 60 lat odwracamy to i normalizujemy zachowania zupełnie odwrotne. Oczywiście nazywając rozwiązłość "prawem człowieka" a jej krytykę "obrzydliwym partiarchatem"
@Smol_PP:

Państwu może nie jesteście nic winni, ale społeczeństwu w pewien sposób tak.


Czy ktokolwiek pchał się kiedykolwiek do społeczeństwa? Nikt nigdy nikogo nie zapytał czy chce się urodzić, twoja mentalność przypomina mi mentalność właścicieli niewolników którzy uważali, że niewolnicy powinni ciężką harówką zapracować na przywilej życia pomimo, że wcześniej siłą zniewolili tych ludzi xD

Żyjecie w społeczeństwie.
R.....l - @Smol_PP: 
 Państwu może nie jesteście nic winni, ale społeczeństwu w pewie...

źródło: we-live-in-a-society-joker-meme-1-1613426945195

Pobierz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.