Wpis z mikrobloga

#ukraina #polska
Historia ukraińsko-polskich relacji w skrócie:
1648 - Ukraińcy mordują tysiące polskiej szlachty — powstanie Chmielnickiego
1768 - Ukraińcy mordują 100 tys. Polskich mieszczan i szlachtę — koliszczyzna
1817 - Ukraińcy mordują 2 tys. Polaków w Małopolsce Wschodniej
1918 - Ukraińcy strzelają do tysięcy polskich dzieci we Lwowie — Orlęta Lwowskie
1920 - Ukraińcy nie potrafią obronić Kijowa oddanego im przez polskie wojsko
1931 - Ukraińcy mordują wojewodę Hołówkę
1934 - Ukraińcy mordują ministra Pirackiego
1939 - Ukraińcy mordują setki polskich żołnierzy broniących Polski
1943 - Ukraińcy dokonują ludobójstwa - około 250 tys. Polaków — Rzeź Wołyńska UPA - nie da się dokonać dokładnej estymacji ofiar. Strona ukraińska zakazuje...
1944 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Kresach Płd. Wsch. — czystka etniczna
1945 - Ukraińcy mordują tysiące Polaków na Podkarpaciu — czystka etniczna
1991 - Ukraińcy otrzymują pierwsze niepodległe państwo w historii — od ZSRR 2015 = 2015
2022 - już kilka milionów Ukraińców zamieszkało w Polsce… lub więcej
teraz wielcy przyjaciele. jak trwoga to do Polaków. chyba nie ma głupszego narodu niż nasz.
  • 79
@emjot86: Lubisz robić fikołki prawda?
( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież to była akcja odwetowa za działania sabotażowe Ukraińskiej Organizacji Wojskowej. Polacy nie robili Ukraińcom represji za darmo.

Przypomnę tylko że OUN powstał w 1928r i zaczął prześladować Polaków na kresach wschodnich. Słyszałeś o "dziesięciu przykazaniach Ukraińskiego Nacjonalisty"? Napisanych przez Dumytro Doncowa? Nie? To ci zacytuję:

Ptk 7 Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro
Pobierz zenek-stefan1 - @emjot86: Lubisz robić fikołki prawda?
( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież to była a...
źródło: Screenshot_20230406-234857
@AustralianV8: miałem tam podobno jakąś rodzinę, ogólnie jestem ukryta opcja tatarska, ale ważne jest to co dzieje się tu i teraz, nic mnie nie interesuje np 1684, wtedy to nawet moich pra pra dziadków nie było w planach
@AustralianV8: Skąd ty wytrzasnąłeś tych 250 tyś ofiar na Wołyniu ? XD
Statystyki mówią o ok.60 tyś ludzi, w najbardziej pesymistycznym wariancie to prawie 100 tyś ludzi ale prawie nikt tego nie bierze za pewnik.
Same kłamstwa.
@AustralianV8: Pierackiego a nie Pirackiego buraku. #!$%@?ło się przy przełączaniu z cyrylicy na łacinkę? Mogłeś jeszcze #!$%@? napisać Perackiego, zgodnie z regułami języka podludzi od urodzenia śmierdzących peregałem.