Wpis z mikrobloga

Chcę zbudować mały 'magazyn energii' z ogniw 18650 30A w pakiecie 3s4p. Taki pakiet będzie miał wydolność 120A. Jeśli na wyjściu zastosuję automatyczny samochodowy bezpiecznik 100A/12v to będzie to wystarczające zabezpieczenie przed deintegracją takiego pakietu w przypadku gdyby okazało się że urządzenie odbiorcze może chwilowo chcieć pobrać więcej jak te 120A nominalnego?

#elektronika #18650
  • 12
@hrumque że się zgrzewa to ja wiem (trafo z mikrofalówki już mam ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Jak będą ciasno osadzone to nie powinno się tak zbytnio grzać. Nie przesadzajmy. Poza tym obciążenie takim prądem nie będzie dłuższe jak maks. 10 sek. Tak jak pisałem chcę zobaczyć czy zda to egzamin. Jeśli tak to będę chciał pozgrzewać kilka takich pakietów z dołączonym jeszcze jakimś skromnym bmsem

Ogólnie to
@monky większość rozsądnych bms - tak. szereg mosfetow na wyjściu - skutecznie odcina od przeładowania i nadmiernego rozładowania, ma prawie nic spadek napięcia i jest niedrogie.

nawet nie wiem czy nie byłoby mądrzej byłoby dawać po BMSie na każdy stringi osobno, i dopiero ich wyjścia równolegle, zamiast łączyć Aku równolegle.