Wpis z mikrobloga

POSTAWMY SPRAWĘ JASNO

Dla większości osób życie po 30 jest życiem słabym. Gdy człowiek uczy się, chodzi do szkoły, wychodzi na podwórko, gra w piłkę, strzela z pistoletu na kulki, gra na konsoli, strzela z łuku do kartonu po wiatraku to życie ma sens, wszystko jest ciekawe z racji na młody wiek. Małe rzeczy cieszą. Niechodzenie do pracy cieszy. Szkołę każdy debil na dwójkę zda. Pierwsze dziewuchy, kolonie, zabawy, pierwszy telefon nokia, pierwsze buty sportowe- to jest dobre życie. Mówiąc krótko- ekscytacja i czekanie aż twoje marzenia się spełnią.

A po 30 to co? Cza iśc do roboty, posprzątać mieszkanie, kredyt spłacać, iść na zakupy i dzieje się życia cud. Kontakty z kolegami dawno urwane, baba żyć w domu nie daje, ciągle jest coś do zrobienia. Codzienny stres.

Pierdzielę to!

#przegryw #zycieismierc
Glimpse0fTheFuture - POSTAWMY SPRAWĘ JASNO

Dla większości osób życie po 30 jest życi...

źródło: wuj

Pobierz
  • 13
@DayMn: ale strzelanie z łuku, granie w gry już tak nie bawi. A pograć w gałę nie mam jak, bo każdy nie ma czasu. Kiedyś jak na urodziny dostałem rolki to byłem wniebowzięty, bo wiedziałem, że będę mógł z przyjaciółmi pojeździć po osiedlu. Teraz nawet jakbym dostał luksusowy samochód od o. Rydzyka to radość byłaby mniejsza niż z rolek wtedy...
@Glimpse0fTheFuture: Oddeleguj babę z domu na jakiś czas (albo na zawsze ;p gdyby mi ktoś ciągle gderał, to też by mi się średnio żyć chciało). Wyśpij się, czy coś. Odpocznij. Może inaczej huop na życie spojrzy se.
Masz w ogóle hobby w dorosłym życiu? Może czas jakieś uruchomić, a nie wspominać dziecięce. Praca-dom-zakupy to faktycznie "słabe życie".
@Glimpse0fTheFuture: Czytam właśnie książkę, która powinna Ci przypasować (tak w temacie chęci/motywacji do realizacji celów i różnych przyjemności z tego płynących):
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4882912/mozg-chce-wiecej-dopamina-naturalny-dopalacz
Bardzo dobra pozycja, bazująca na najnowszych odkryciach w temacie dopaminy i tego jak kieruje naszym życiem.
Cytując jedną z opinii: "Wiedziałem, że dopamina odgrywa ważną rolę, ale w życiu nie wyobrażałem sobie, że jej znaczenie jest aż tak kluczowe."
Kończę ją już i muszę przyznać, że przestawiło mi się