Wpis z mikrobloga

@arinkao: Oho wykopki odkrywają domy w zabudowie szeregowej ;) Jeszcze rozumiem gdyby to gdzieś było z dala od cywilizacji, tymczasem widać, że linia pierwotnej zabudowy znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej. Za 10 lat wszystko po bokach będzie zabudowane a ceny tych segmentów urosną parokrotnie, jak wejdzie zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych, to taka szeregówka będzie rarytasem w porównaniu do mieszkania. Wiadomo dom wolnostojący na dużej działce znacznie lepsza opcja, ale by
@Dusk_Forest77: Przecież to jest mieszkanie, nie żaden "dom". Od bloku różni sie tylko tym że z salonu wchodzisz w śnieg, lub w lecie na beton.
Dewelop nie pomyślał w ogóle nad rozwiązaniami które zrobiłyby z tego gówna coś prywatnego. Moja mama w blokach ma od niego wiecej prywatności, zreszta to jak dla mnie najmniejszy problem tutaj jeszcze byłby.
Wykonanie tego pseudo brytyjskiego maszkarona, to jest najgorsze, projekt jest gówniany.

@arinkao: No nie, to jest dom szeregowy. Wiesz, jak chcesz na chleb możesz mówić rosół, ale to nie zmieni faktu że to jest chleb. Ja nie oceniam projektu czy wykonania bo go nie znam chodzi mi o istotę samej zabudowy. Do czego bym się przyczepił to do wielkości domów i działek, imo tam jest dziewiedziesiąt kilka metrów pow. użytkowej i z 250 m2 działki a to malutko. Gdyby było 130 m2
@Dusk_Forest77: tak, chatki z gówna na zadupiu wzrosną cokolwiek xD

Szeregowce to akurat jest pierwszy kandydat na potencjalne spadki, zresztą już były spadki na szeregach. Nikt normalny tego nie kupuje, bo ma co prawda drogi szajs, ale jeszcze somsiada za ścianą i brak prywatności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zulf: ja znam, Wrocław 8-10km od centrum w lini prostej(poza granicami miasta), 12km drogami, szeregówka 110m2z pompą ciepła powietrze-powietrze w 2018 koszt Ok: 550k złotych, dzisiaj ostatni etap szedł za 1200k złotych;

Wrocław w granicach miasta, również 10km od centrum, ale tym razem mieszkania w zabudowie szeregowej Ok. 80-100m2, ogrzewanie gazowe - w 2017/2018 pierwsze etapy kosztowały w okolicach 400k, ostatni etap w 2019 szedł za 600k, a ostatnio widziałem wystawione
@Zulf: Typie, a co ja Ci mam udowadniać xD Każdy kto siedzi w temacie nieruchomości wie, że wraz z rozwojem linii zabudowy infastruktrury towarzyszącej ceny działek i domów rosną i to znacznie więcej niż mieszkania, mówię o sensownych lokacjach. W przypadku gruntów 1000% czy nawet 2000% wzrostu ceny w perspektywie 10 letniej nie jest niczym nadzwyczajnym, a wyobraź sobie, że są i tacy którzy kupowali ziemie rolną po 3 - 5
@Dusk_Forest77: no ja siedze i #!$%@? glupoty. Pisales o szeregowkach w szczerym polu z rolnikiem za plotem i slupem wysokiego napiecia, a nie ziemi badz dzialki, gdzie przy takim gownie jak na zdjeciu OPa jest jej kilka m2
@Zulf: Wskaż mi fragment wypowiedzi, w którym tak pisałem. Tarnobrzeg to nie żadna wiocha, tylko miasto koło 50k z tego co się orientuje. Może Cię zaskoczę ale nawet w największych miastach, można znaleść ciągle grunty gdzie rolnicy prowadzą produkcję roślinną i to w granicach miasta, co prawda teraz z automatu po wyłaczeniu ich z produkcji rolnej to budowlanka i nie ma szans że ktoś ci to sprzeda w cenie ziemi rolnej
@Dusk_Forest77:

Za 10 lat wszystko po bokach będzie zabudowane a ceny tych segmentów urosną parokrotnie,


Wiesz jak przebiega proces odrolnienia ziemi ? Zeby w ogole myslec o pozwoleniu na budowe czegokolwiek tam? Ja dalej czekam na przyklad jakiejs szeregowki - moze byc gdziekolwiek w Polsce, postawionej po 2000r (zeby wylaczyc topowe lokalizacje, gdzie wartosc ziemi kilkukrotnie przewyzsza cene ruiny ktora sie na niej znajduje, choc przy szeregowkach takich dzialek jest promil
@Zulf: Nie nie mam pojęcia czym są warunki zabudowy i zasada dobrego sąsiedztwa. Nie mam pojęcia też o tym, że jak się ma plecy w "gminie" można różne cuda zrobić ;) Ja akurat troszkę na tym polu osobiście działam. Co ty myślisz, że będę dla jakiegoś anona z netu web archive przetrzasął. Możesz uznać, że nie mam racji, strasznie bardzo mnie to w ogóle nie obchodzi. Pozdrawiam. Rzebyś wiedział jakie ssanie