Wpis z mikrobloga

"Finansowa Forteca" czy "Inteligentny Inwestor XXI wieku" - która książka lepsza dla moich potrzeb?

Znam podstawy, ale chciałbym ugruntować wiedzę, ale też dowiedzieć się czego nowego i zacząć trochę poważniej niż dotychczas inwestować m.in w akcje. Która książka będzie Waszym zdaniem lepsza? Chciałbym poznać Wasze zdanie

wołam @Gippo86 @wacek_1984 @yatech01 @Sune @LebronAntetokounmpo bo wypowiadali się w temacie

#gielda #inwestycje #ekonomia
  • 9
@Beckham: wykopki jak to wykopki, hejtuja tradera mocno, to raczej nie przeczytasz tutaj nic pozytywnego. Ale książkę napisał dość dobrą, czyta się ją całkiem przyjemnie. Tylko nie wiem czy to książka dla Ciebie, skoro znasz podstawy. Jak dla mnie, to właśnie jest dobre wprowadzenie, dla kogoś zupełnie nowego. Za taką cenę, to jak dla mnie nie warto.
@Beckham: Finansowa Forteca jest spoko, jak nie masz czasu, jak masz, to wszystko, co w niej jest, jest na blogu Iwucia.

Również uważam, że warto przeczytać Inteligentnego Inwestora, ale tego od Grahama. Książki trader21 nigdy nie trzymałem w rękach, także się nie wypowiem.

Pytanie, co wg Ciebie znaczy inwestowanie w akcje? Będziesz przeprowadzał analizy i wyliczał realne wartości spółek? Czy cisnął na zasadzie, o ta dała 5zł dywidendy, to nakupię jej
@Beckham: mam obie i wg mnie to są inne targety: FF powinien przeczytać, albo próbować każdy, nawet przysłowiowa Anetka z żabki, żeby nie musiała korzystać z Providenta w przyszłości, oczywiście jest tam tez treść na wyższym poziomie, która Anetka po prostu ominie (akcje, czy złoto). Natomiast II nie jest dla Anetek zupełnie, chociaż nadal na luzie do przebrnięcia. Osobiście to nadal brałbym obie, bo szybko się czyta tylko zamieniłbym kolejność, bo
@Beckham: ja właśnie śledzę blog Iwucia i książkę mam też zamiar przeczytać, uważam go za solidnego specjalistę.
Natomiast książkę Tradera21 czytałem jakoś 2 lata temu i nie polecam. Raz że książka kosztuje 350zł to policz sobie ile za to możesz mieć innych książek. Dwa to koleś jest ciągle zafiksowany na C/Z, dodruk, metale szlachetne, surowce itd. a jego portfel jest ciągle na plus xD Moim zdaniem ta książka to skok po
@Beckham: Fortecy nie czytałem, Tradera polecam :) pewnie obydwie są dość podobne.. natomiast jak oglądasz T21, to czytając jego książki, w głowie masz centralnie jego głos... bo są pisane dokładnie tym samym stylem wypowiedzi, co na codzień występuje :)