Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Czy w ostatnich ~5 latach wydarzyło się coś ciekawego w domenie #krotkofalarstwo w Polsce i na świecie? Mam na myśli głównie nowe technologie, sprzęt dostępny w rozsądnych cenach, trendy i pomysłowe zastosowania. Wiem, że jest nacisk na zmianę pokoleniową i przerwanie dominacji Januszy-gatekeeperów od rozmów o kiszonkach ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale ciekawi mnie, czy dzieje się coś poza tym - czy to nadal bardziej sztuka dla sztuki w dobie internetu i potencjalna opcja na dzień apokalipsy.

#radio #hamradio #elektronika #sdr #pmr #zello #elektronika



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

mirko_anonim - #biedanonim
Czy w ostatnich ~5 latach wydarzyło się coś ciekawego w do...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W dobie internetu po co to komu. Kiedyś w poprzedniej epoce kluby krótkofalarskie zrzeszały amatorów elektroniki, nic nie było więc musiałeś to sobie robić. Wtedy to było względnie nowe. Teraz posiadanie icoma czy innego kenwood oraz anten to tylko problem- bo brzydko na budynku wygląda, bo zakłóca. Relikt przeszłości
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
- Bardzo dobra dostępność DMR, dodatkowo DMR wspiera wyświetlanie danych rozmówcy bez kontaktu (2016)
- Śmieszne ceny nowych urządzeń, niskopółkowe baofengi / retevisy zaczynają się od <100PLN
- Dzieci na PMR
  • Odpowiedz
Ręczniaki fajne się skończyły. Te które są obecnie produkowane, często mają pookrajane funkcjonalności ale przynajmniej są droższe. Nawet używki są raz droższe niż kiedy były w sprzedaży.
  • Odpowiedz
@marcus777: jeżeli mówimy tylko o aspekcie komunikacyjnym to pełna zgoda. Ale w dzisiejszych czasach to co nazywamy ham radio to "odrobinę" więcej niż to co było w latach 80tych. To jest naprawdę masa możliwości, pasm, rodzajów pracy, konstruowania urządzeń. No i jakoś ostatnio coraz więcej ludzi się tym interesuje, hobby nie zdycha tak jak zapowiadano (btw mówi się o tym właśnie od jakichś 30 lat), wręcz przeciwnie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz