Wpis z mikrobloga

@Leosiaa: Zapewne nie. Bo to ich infrastruktura. Ale zawsze na stronie internet.gov.pl mozesz sprawdzic co jest dostepne w twojej lokalizacji.
  • Odpowiedz
@Leosiaa: Możesz! Nie wiem czy się dogadują, czy jakaś ustawa antymonopolowa to reguluje, ale możesz. U mnie Inea postawiła światłowód jakieś 2 lata temu, a pech chciał, że miałem internet biurowy (1TB limit transferu, internert mobilny ale tylko w konkretnej lokalizacji) z Orange, w którym umowa kończyła się za ponad rok. Przerobili mi umowę oczywiście na ich korzyść czyli +2 lata do trwania umowy i abonament minimum takiej wysokości jak był
  • Odpowiedz
@albcag: i dlaczego wprowadzasz ją w błąd?
@Leosiaa na sieci Orange możesz jeszcze tylko wziąć T-Mobile. Tylko oni mają taką ogólnopolską i uniwersalną współpracę.
Wiekszy wybór operatorów (czyli np. Netia, UPC itd.) masz tylko jeżeli twój adres z łączem od Orange został przekazany do spółki Światłowód Inwestycje, czyli hurtownika, który ma możliwość sprzedawania łącza różnym operatorom. Spora część adresów została przekazana tej spółce, ale nie wszystkie, więc sobie sprawdź czy twój
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: niby czemu w błąd skoro moje ekipy codziennie instalują tych operatorów na sieci OPL? Jak mnie zacznie płacić SI za instalacje to będę ich traktował jako hurtownika, dopóki si to tylko naklejki na obiektach to nadal tylko wehikuł do sfinansowania dalszej budowy. Z samym OPL chyba też Play ma podpisaną umowę na sieć bo są dwie procedury obsługi dla tego operatora na sieci OPL i si ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯
  • Odpowiedz