Wpis z mikrobloga

Siemka
Posiadam internet światłowodowy od Inei i dostałem od nich router Tilgin. Polecili byście mi coś zamiast tego tilgina bo z nim to tragedia. Nie chcą mi wymienić więc stwierdziłem że złożymy się z rodziną i wymienimy to badziewie.
info takie bo mam 3 dekodery pod niego podłączone, z czego jeden jest po wifi a reszta kablem, więc by musiał być taki router co by to ogarniał
aktualnie prędkość to 600mb/s i rozłącza mnie z smartfonami. Zasięg wi-fi też taki sobie a nie mam dużego mieszkania

Jest coś co polecacie w kwocie 300-500 zł co by było warto kupić i będzie działać porządnie?

#internet #swiatlowody #swiatlowod #inea #orange #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@maciek84325: Może być coś innego, pod warunkiem że Inea ma jakąś normalną konfigurację i ktoś ją rozkminił. Na ten przykład u Orange'a sam net jest w miarę prosty, sesja PPPoE do której login i hasło masz na umowie z czego modem ONT dajesz na VLAN 35 i hula. Do IPTV to już jest bardziej pokręcona droga, ale i to ludzie rozkminili i da się to w miarę łatwo zrobić na choćby
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107 Tu sprawa wygląda o tyle inaczej że wychodzi już gotowy net z modemu do routera więc raczej na pewno się da. patrzyłem za routerami już, tylko chciałem się poradzić mireczkom bo może ktoś kupował niedawno coś i poleca bo hula jak gość
  • Odpowiedz
@maciek84325: nie no, to nie będzie działać. Modem o którym piszesz to ONT (skoro masz światłowód), na nim terminowana jest usługa BSA, a nie internetu. Żeby internet działał, potrzebny jest gateway, czyli w Twoim przypadku Tilgin. Ten sprzęt jest provisioningowany w INEA i do niego, a nie do ONTa przypisana jest usługa internetu. Jak podłączysz coś innego, to system provisioningowy INEA tego nie przepuści.
To co możesz zrobić to pójść za
  • Odpowiedz
  • 0
@iufo No właśnie nie, tak sobie tylko pomyślałem że jest gotowy internet. aż z ciekawości sprawdzę ale to dopiero jak będę w domu, jestem na wyjeździe aktualnie.

No to trudno, najwyżej zrobi się mostek i da na innego routera. a to polecasz któryś model?
Dekoder no to wystarczy chyba wifi 5GHz żeby był szybszy transfer..
  • Odpowiedz